Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, nektek mennyi a...

Kismamik, nektek mennyi a hemoglobin szintetek, megnézitek a vérvétel leleten?

Figyelt kérdés

Nekem az első trimeszterben 124 volt, a harmadikban 104 (a tartomány 120-155).

Szedem minden nap az elevitet, azt mondta az orvos, hogy elég, ha vaspezsgőt iszom naponta mellé.

Ti hogyan növelitek a vasbevitelt?

Köszi


2010. aug. 5. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

En is Elevitet szedtem 2 honapig+1 honapig vastablettat.

A legutolso vervetelen 38 volt a vasam,ezert mar nem szedem.Hemoglobin 117,33 hetes vagyok.

2010. aug. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is 33 hetes vagyok, és 119 g/l a hemoglobinom, szóval az alsó határ.Épp most mondta a védőnőm, hogy hozzam szóba az orvosomnak hátha kell szedni valamit a terhesvitamin mellé.Mondta, hogy még szerencse, hogy csak a vége felé merültek ki a vasraktáraim.Azért furcsa, mert Ladeevitet szedek napi egyet ( az első 6 hónapban én is Elevitet szedtem), és ebben 200%-os a vastartalom.Még így is alacsony.Lehet, hogy csak azt mondja a doki, hogy egyek több vörös húst, zöldséget.De fontos, hogy jó legyen a vas szint, mert a szülés komoly vérveszteséggel jár, és utána is vérzünk.
2010. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 108 volt a 23. héten vett vérből, vasam 14.

Keveselte az orvosom nagyon a hemoglobint, mert a meghatározott értékhatár egy "normál" embert vesz figyelembe, de egy kismaminak még magasabbnak kellene lennie az értékküszöbnek. Így én azóta Neo-Ferro-Folgamma-t szedek, amit az orvos írt fel. Hétfőn vesznek megint vért, remélem azóta emelkedett!


29 heteske

2010. aug. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 100 volt a haemoglobin,Neo Ferro Folgammát írta fel a dokim,33. hét óta szedem.

38 hetes vagyok

2010. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem először azt mondta a doki, hogy a 20. hétig szedjem az elevitet minden nap, aztán elég 2 naponta, vagy még ritkábban. Vérvételre a védőnő javaslatára úgy mentem, hogy előtte 3-4 napig nem szedtem be az elevitet, hogy lássák, hogy anélkül hogy állunk, és sajnos nem lett jó a vérkép elevit hiányában, így én végig szedtem minden nap.
2010. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A védőnőm azt mondta, hogy szerinte szedjek az elevit mellé béres vasat is, mert az jobb, mint a pezsgőtabletta. Ki is fogom próbálni, mert a pezsgőtabletta íze nem igazán jön be.

Jó babavárást mindenkinek!

2010. aug. 7. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 36. héten volt 95 g/L, nekem is azt mondták, hogy szedjek vasat. :)
2010. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok, lemaradt, hogy a szérum Vasam 7.5 umol/L volt. Ez nem tudom mennyire gáz.:(
2010. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!