Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első vérvétel 9 hetesen? Nem...

Első vérvétel 9 hetesen? Nem késő?

Figyelt kérdés
A 6. hétben vagyok, a tegnap voltam nőgyógyásznál, aki megállapította a terhességet és kaptam beutalót a laborba. Két hét múlva, vagyis 8 hetesen kell visszamennem hozzá, de a laborba ma csak három hét múlvára kaptam időpontot. Vagyis mire megyek vissza hozzá, addigra még nem lesz laborleletem, mert csak a 9. héten lesz a vérvétel. Ez nem túl késő? Mennyire baj, ha a következő vizsgálatra nem viszek még vérvételi papírt?
2011. okt. 27. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért lenne késő?

Ha jól emlékszem nekem a 12. hét után volt az első vérvételem!

2011. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem
2011. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem késő, mert van olyan aki alapból 8 hetesen megy először orvoshoz! Viszont nem értem, nálunk úgy van a laborban, hogy a kismamáknak nem kell időpontot kérni vérvizsgálatra!Ha mész, egyből megcsinálják, csak ki kell várni a sorod! Ez Székesfehérváron van a kórházban, nem tudom, máshol hogy működik! Mondtad a laborban, hogy kismama vagy? Van már kiskönyved? Mert volt, hogy mentem én is vérvételre, de már jócskán 20 hetes voltam és két hétre akart időpontot adni a nő, szóltam, hogy kismama vagyok és akkor azonnal meg is csinálták!
2011. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nincs még kiskönyvem, csak a laborbeutalón van rajta, hogy babát várok...

Annyit mondott a doki, hogy hívjam fel a labort és kérjek időpontot (nálunk időpontos az sztk-ban a labor), meg hogy hívjam fel a védőnőt, de ne menjek még, csak jelentkezzek be nála, hogy vagyok, meg kaptam egy beutalót EKG-ra, de arra meg azt mondta, hogy ráérek elmenni később.

De hülye voltam, mert a laborosnak nem mondtam ,hogy babát várok csak h időpontot kérek. Szerintetek hívjam vissza hogy az előbb elfelejtettem mondani és adjon korábbra időpontot?

2011. okt. 27. 10:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Hívd vissza, szerintem.
2011. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sztem meg a dokid hülye, nem Te. Bármilyen papírral, amin rajta van, hogy terhes vagy, már mehetsz a védőnőhöz. Rögtön megkapod a kiskönyvet és már mehetsz is a beutalóddal és a kiskönyveddel a vérvételre.

Ettől függetlenül nem késő a 9. heti vérvétel.

2011. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem késő a 9. heti vérvétel, de a védőnőhöz abban a pillanatban mehetsz a kiskönyvedért, amint a doki igazolta a terhességet.

Amúgy szerintem kismamáknak nem szabadna, hogy időpontot kelljen kérniük, még sehol sem hallottam, hogy így lenne. Sőt, nálunk a laborban ki is van írva, hogy kismamákat soron kívül előrevesznek, csak kopogjunk be.

Ennek ellenére én úgy szoktam megoldani a vérvételt (harmadikat várom) hogy nekem leveszi a háziorvosom soron kívül, csak beviszem és leadom a laborban, másnap reggel mehetek az eredményért, de ha nem megyek, kiküldik a dokinak, ő meg felhív, hogy mi az ábra és olyan is volt már, hogy elküldte a védőnővel a papírt róla. Szóval tök rendes. :-)

2011. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

11:10-es vagyok.

A kismamáknak Dunaújvárosban sem kell időpontot kérni (jól is néznénk ki, kb. 1 hónapos várakozási idő van).

A sorszámosztó automatán külön van egy gomb a kismamáknak és kisgyerekeseknek, tehát soron kívül bemehetnek.

2011. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem ma felhívom a védőnőt, és elmegyek hozzá ott meg megbeszéljük, hogy mi legyen. Az elég, ha a laborpapíromat viszem hozzá, ugye? Mert azon ott van, hogy igazolt terhesség vagy vmi ilyesmi...

A dokinál ilyen két perc futószalag módon zajlott az első vizsgálat, levetkőztem, kb 3 mp alatt megvizsgált hüvelyi úton majd csinált egy hasi ultrahangot (nem értettem ezt sem, nem hüvelyit szoktak ilyenkor?) Majd odaadta a beutalókat és mondta, hogy mikor menjek be. Összesen 6 percet voltam benn nála.

2011. okt. 27. 11:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Azzal semmi gond nincs, hogy hasi uh-ot csinált, ha azon is látszott a terhesség, akkor rendben! Azért szoktak koraterhességnél hüvelyit csinálni, mert azzal a szívhangot is könnyebben megtalálják ilyenkor!
2011. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!