Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba munka nélkül?

Baba munka nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. 25 éves vagyok és sajnos munka nélküli a vírus óta. Ki derült hogy babát várok, gyógyszer mellett estem teherbe. Aminek nagyon örülök is de így hogy nincs munkám teljesen össze vagyok törve. Mi lesz így velem? Sajnos 2 éven belül sincs meg a 180 napom amit dolgoztam volna. Párom persze támogat meg mellettem áll de nehéz lesz így. Valaki aki esetleg ilyen helyzetben volt akkor tudna mesélni és jó tanácsot adni? El vetetni nem szeretném!!

2020. szept. 8. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Így csak a családra és a baba apukájára tudsz támaszkodni. Esetleg keress könnyebb munkát, amit babával is tudsz végezni, mondjuk otthonról.
2020. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Te tudod, milyen a családod.


Támogatnának, ha apuka úgy döntene, lelép?

2020. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Támogatnának de biztos vagyok benne hogy a párom nem lép le.
2020. szept. 8. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Jó, ebben mindenki biztos, akinek lelép a párja.


Tudni kell, hogy az is megtörténhet, amit sose gondolnál.

2020. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de leírom amik eszembe jutottak. Sok mindentől függ. Apukának biztos és jó keresete van, elfog tudni tartani titeket? Te se táppénzt, se csedet, gyedet nem fogsz kapni. Csak gyesre vagy jogosult ami édeskevés. Apuka tud majd gyedet igényelni a kicsi 6 hónapos korától amennyiben ő biztosított és folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik. Nyilván a tb-det fizetned kell magad után. Gyakorlatilag anyagilag teljesen kiszolgáltatott leszel/vagy. Ha ezt a pároddal megbeszélted és ő vállalja ezt a terhet akkor nincs kérdés. Amint lehet majd gyerek mellett keress munkát, ne vállalj be még egy kistesót is mondván lesz ami lesz. A lényeg hogy a lehető legkevesebb ideig legyél ennyire kiszolgáltatott, hisz sose lehet tudni.
2020. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok énis. A párom vállalt plusz munkát és a szüleim is nagyon sokat segítenek nekünk. Énis kiszolgáltatottnak érzem magam de nem tudok mit csinálni. Nehezebb így sokkal anyagilag ez tény.
2020. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Én meg azt mondom, ha a párod dolgozik, akkor nem lesz az annyira vészes. Ha tudja, akkor kérje a fizetésén felül a GYED-et majd, kérje a havi 10e adókedvezményt, ott a családi pótlék, és GYES-t is kapsz, amíg nem tudja igényelni a gyedet.

Nyilván be kell osztani majd a dolgokat, de meg lehet oldani 2-3 évig.

Javaslom, hogy tanulj valami ingyenes szakmát estin, hogy könnyebben és netán hamarabb találj munkát majd. Még csak most indultak el a sulik, nem késő jelentkezni!

2020. szept. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia szerintem sokan vannak így, mint te. Én fiatalabban lettem terhes, 19 évesen, 8 évvel ezelőtt, érettségi után. Párom dolgozott már, volt főállása és vállalkozása is. Nem sokkal a terhesség előtt költöztünk össze. (Hitelre vettünk egy eléggé lepukkant garzon lakást, mert nem akartunk albiba menni.) Amíg otthon voltam a babával, tudtam segíteni a férjemnek a vállalkozásában, 2 szakmát letettem felnőttképzésben, és a baba fél éves korától gondnok voltam a társasházban. Az alap 25500 Ft gyest +12200 Ft családi pótlékot kaptam 3 évig, mert előtte csak diákmunkáim voltak (+10000 Ft adókedvezményt a párom vette fel) Szülőktől anyagi támogatást nem kaptunk, inkább az én szüleim támogattuk néha, mert anyukám nem dolgozott (most sem dolgozik), csak apukám, és 3 tesóm van akik akkor még otthon voltak. Tavaly eladtuk a lakást (felújítottan), mert nagyon külvárosi részen volt, a lányunk elsős lett, vettünk másik nagyobb lakást (ismét lepukkantat de kevés hitellel amit azóta rendeztünk és ujitottunk is a lakáson) jobb helyen sulija mellett, idén megszületett a tesója tavasszal. Most 26 vagyok a férjem meg 28. (Szerencsére most már nem az alap gyest kapom mert a nagyobbik lányunk 2,5 éves kora óta dolgozok rendesen.) Szerintem ha már terhes lettél tartsátok meg, benne vagy a szülő korban, nem tudom anyagilag /lakhatással hogy álltok, de mindig lehet megoldást találni. Mi úgy "terveztük", hogy a két gyerekünk kora között csak 2-3 év legyen, kb 5 éve nem védekeztünk, de csak tavaly lettem újra terhes. (Nem baj így sem, hogy 7 év lett köztük.) Sok sikert!
2020. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, tökéletes helyzet és idő nincs a gyermekvállalásra. Így alakult, a párod ügyesen helyt fog állni. A nagyszülők biztos fognak segíteni. Ilyen alapon, mi sem léteznénk, hiszen az őseink, miken mehettek át... Valami home officeos 4 órás munkát próbálj keresni. Adminisztráció esetleg. A tb-t szociális alapon igényeld meg. Nem reklámozzák, de aki rászorul, annak fizeti az állam. (suli után nekem 8 hónapig is). Sok boldogságot és örömet kívánok!
2020. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!