Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vetélés és munka nélkül...

Vetélés és munka nélkül maradás után baba vagy állás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Néhány hónapja volt vetélésem, régóta terveztük a babát, szerettünk volna anyagilag kicsit stabilabbak lenni, majd mikor úgy éreztük, hogy jöhet első próbálkozás után össze is jött. Az anyagi stabilitást ne úgy értsétek, hogy felvet minket a pénz. Hitelre van lakásunk, van autónk, nem élünk nagylábon, de hó végén nem rágjuk a küszöböt. Sajnos eközben munkahely váltáson estem keresztül, nagyon utáltam a jelenlegi munkám, de a baba miatt kitartottam, majd miután elvetéltem, úgy éreztem váltanom kell munkát is, nincs értelme ott maradnom. Természetesen mindennél jobban szeretnénk a férjemmel gyereket vállalni mihamarabb, viszont érzem azt is, hogy szeretnék egy normális munkahelyet is találni. Második diploma után rögtön sikerült elhelyezkednem, kicsit több mint egy éves munkaviszonyom van, 27 éves vagyok de ha most belevágunk a babaprojektbe, nyilván nem fognak terhesen alkalmazni, illetve később sem lesz egyszerű állást találnom. Viszont attól is félek, hogy várunk, telik az időm és nem lehetek anya... Kétségek közt vagyok. Tudom, hogy egy ilyen döntést nem hozhat meg helyettem senki, mégis kíváncsi lennék külső szemlélő hogy látja ezt a helyzetet, úgy érzem sokat segítene. A környezetem valahogy nem ért meg, a férjemet leszámítva, ő mindenben támogat. Esetleg más volt hasonló helyzetben?
2020. jan. 2. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Előbb a munka! Fiatal vagy, a vetélés egy szerencsétlen véletlen. Nem késtél le semmiről, de hidd el, nagyon hiányozna a GYED összege!
2020. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyedet majd az apuka is felveheti, ugy hogy közben dolgozik.

Mikor állandó munkahelyem volt akkor kezdtünk neki, egy év alatt semmi. Mikor teherbe estem, egy hónapra rá megszűnt a munkaköröm, másik lehetőség nem volt. Nem kicsit voltam ideges...

2020. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De a CSED-et nem veheti fel apuka, anyuka fizetheti a TB-t, következő gyereknél újra nincs biztosítása...
2020. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
3! Gyedröl volt szó.
2020. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első gyerek után nem kötelező egyből másodikat vállalni. Pl másfél 2 év után elmegy dolgozni, és amint megvan az ideje jöhet a baba.
2020. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De azt írtad, hogy kögben munkahely váltáson estél át. Ezek szerint van munkád..

Vagy már ott sem dolgozol és most munkanélkülin vagy?

Ha még ott vagy a második helyen, akkor mi akadálya a teherbeesésnek? A próbaidő 3 hónap, ezek szerint azt te már töltöd jelenleg is.

2020. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Időközben az múltra vonatkozott, jelenleg épp állást keresek.
2020. jan. 5. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress állást. Semmi garancia nincs arra, hogy az első hónapban összejön a baba. Plusz, mivel írod, hogy diplomás vagy, gondolom nem nehéz fizikai munkát végzel, így dolgozhatsz ameddig betöltöd a 12.hetet, addig észre sem veszik rajtad. S lehet megkedvelnek, számítanak a munkádra, s ott leszek szülésig. S még vissza is várnak majd ;)
2020. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!