Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes/gyed, egy korábbi kérdés...

Gyes/gyed, egy korábbi kérdés kapcsán merült fel bennem, hogy ebben az esetben mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Azt írtátok egy korábbi kérdéshez, hogy az egyetem/főiskola beleszámít ebbe a dologba. Ha valaki egyetem alatt esik teherbe, már járok pl. 3 éve suliba, egy van még hátra, utána persze kellene munkahely és hasonlók, de már nem vagyok fiatal és babát szeretnénk, és egyetem vége után születne meg, tehát addig suliba járnék, akkor jogosult lennék a gyed-re?
2010. aug. 6. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a suli befejezése után nincs munkaviszonyod akkor csak GYES-t kapsz.

Az igaz hogy a biztosítási időbe beleszámít a suli is most 365 munkanap kell ahhoz hogy gyed-et kapjon valaki, neked már csak 180 napot kéne dolgozni a szülés előtt, hogy kapd a gyed-et.

2010. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, az iskola csak 180 nap erejéig számít be az ellátások jogosultsági idejébe, vagyis, még egyrészt dolgoznod kell hozzá, hogy meglegyen a szükséges 365 nap.
2010. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, tehát egyetem után közvetlenül még 180 nap munka, és akkor lesz gyed.. azaz utána még fél év munka. Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. aug. 6. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!