Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék mindent tudni a...

Szeretnék mindent tudni a császármetszésről részletesen?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon fáj?Hogy fürdesz utána?Hogy wc-zel?Hogyan zajlanak az előkészületek?Mindent szeretnék róla tudni.Nem érzed amikor vágnak?
2010. aug. 6. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Sima szülésnek indult, de császár lett.

Az első felkelés fájt nagyon, utána pár napig még rossz volt, alig tudtam felülni, meg visszafeküdni, bababarát körházban szültem, már az intenzívre behozták szoptatni, amikor még meg sem tudtunk mozdulni, ráadásul mindkét karomba be volt kötve vmi, szóval ez nehéz volt, de egy hét múlva már a régi voltam. 3 napig voltam kórházban, és utána még pár napig lassabban tudtam menni, meg nem tudtam sokat állni, de ez már semmi.

Zuhanyozni lehet utána, úgy hogy a sebet / kötést ne érje a víz, kicsit macerás, de nem vészes a dolog.

A wc-zéssel semmi gondom nem volt.

Én edát kaptam, egyáltalán nem érzel semmi fájdalmat, amikor rángatták ki a babát azt lehetett érezni, de ez nem fájdalom, csak érezni.

A műtét kb 45 perc, de kb 10-15 perc múlva kiveszik a babát.

Nem, nem érzed amikor vágnak, és nem is látod, mert eléd raknak egy ponyvát.

2010. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is rendes szülésnek indult,aztán lett császár.a katéter nagyon rossz volt,at érzéstelenítés,meg maga a műtét nem volt gáz,csak a spinális miatt rohadtul fáztam,reszkettem.hajnali 5kor műtöttek,du 2kor már tusoltam,költöztem másik szobába.nekem nem fájt annyira a sebem,jó,persze kellemetlen volt,de rosszabbra számítottam.ami nagyon-nagyon rossz volt,az az,hogy utána 5 napig rettenetesen fájt a fejem az érzéstelenítéstől.
2010. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arról, hogy milyen előkészületek vannak: [link]
2010. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is simának indult, de császár lett belőle!

Sokkal rosszabbra számítottam, pedig nagyon ellene vagyok...de akkor nem én döntöttem, hanem az orvosok!

Kaptam katétert, de nekem nem fájt, betoltak a műtőbe a gerincbe kaptam 2 érzéstelenítőt (így nem érzed a vágást), lefektettek, megkötötték a kezemet, elém raktak egy ponyvát, majd megkérdezték érzem? Mondtam mit kellene éreznem? és elkezdték a műtétet! 45 perc volt a varrással együtt, félidőben vették ki a babát, őt elvitték az újszülött osztályra, engem pedig 6 órára a megfigyelőbe. Nagyon remegtem a műtét alatt, azt mondták normális! Kb. egy 20 centis vágás látszik már.

Az első nap a legrosszabb, főleg mikor fel kell állni, de ki lehet bírni...viszont tüsszentéskor, köhögéskor és nevetéskor húzódni fog a seb! Minden nap kaptunk valamilyen injekciót. Fürödni és wc-ni is lehet, csak fürdéskor óvatosan, hogy ne legyen vizes a kötés, de nekünk minden nap kicserélték!

Tehát kitartás, ki lehet bírni, hiszen a kisbabáddal leszel elfoglalva!

6 hónapos baba anyukája

2010. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Programozott császárom volt 6 hete!Délelőtt bementem,előkészítettek.Borotválás,beöntés,zuhanyzás,katéter!Majd beszúrták az epidurált!Betoltak a műtőbe,kb.fél óra és kész!Utána az őrzőben feküdtem!Ahogy kiment az érzéstelenítő ,ha bírsz mehetsz zuhanyozni!Nekem a férjem segített!Akkor már kiveszik a katétert is!Nekem nem fájt nagyon a hasam sem,és az érzéstelenítő is hamar kiment!Pisilni azonnal tudtam utána,a nagy dolgok csak vagy 2 nap múlva jöttek,a beöntés miatt!De ha nem megy adnak hozzá "segítséget",hashajtó,kúp!Nekem nagyon pozitív az élményem!5.napon szedtek varratot és aznap haza is jöttünk!Rá két napra már mentünk sétálni!Szerintem az a titka,hogy nem szabad elhagyni magad és annál hamarabb felépülsz!
2010. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!