Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora az esély a terhességre?

Mekkora az esély a terhességre?

Figyelt kérdés

Az elején le szeretném szögezni, hogy nem várok kioktató jellegű válaszokat, csak a segítségetek kéne!

Életemben elsőnek szedek fogamzásgátló tablettát, a ciklusom beállítására, illetve a teherbeesés elkerülésére. Tegnap vettem be a 18. szemet. (mensi első napjától kezdtem)

Tegnap volt a legelső kiegészítő védekezés nélküli alkalom, vártunk több mint két hetet, 18. napig. (mistral, orvosom szerint az első héttől, tabletta szerint az első naptól véd) Elsőnek kihúzta időben, de másodjára lehet ment belém is, de körülötte nagyon nagy mértékben volt.

Mivel elég parázós vagyok, eszembe jutott, hogy pár nappal előtte kétszer volt székeletem a szokásos egy helyett. Aznap sokat mozogtam( edzés, futás) illetve ittam zöldteát is, valószínüleg ezek miatt. Nem hasmenés volt, állagra normális volt, illetve csak egyszer történt, de felmerült bennem, hogy mi van, ha nem sikerült felszívódnia akkor a tabimnak.( előtte vettem be 40 perccel kb).

Lehet butaság, csak nagyon parázós vagyok ilyen téren, és kiváncsi lennék a véleményetekre. (mindig pontosan veszem be a tabit, egyszer történt, hogy 2 órát csúsztam vele)



2020. szept. 20. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, nem vagy az. Nem tudkm miért parázol ha le van írva minden. Kezdő vagy talán azért, ilyen kérdés eszedbe se fog jutni fél év múlva :)
2020. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Ne félj ennyire, elő fog fordulni hogy csúszni fogsz a tablettàval. Vèdeni fog, ne aggódj
2020. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem lesz gond.


Megjegyezném, hogy a tabletta nem fogja beállítani a ciklusod, a PCOS/IR tipikus rutin-félrekezelése a tabletta. Olvass utána a problémáidnak, bármi is legyen az, mert egy életet haza lehet vágni egy orvossal, aki szerint a ciklusprobléma megoldása a fogamzásgátló tabletta.

2020. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! megijedtem, hogy esetleg befolyásolta a tabletta felszívódását, de akkor ezek szerint túlparáztam.:)
2020. szept. 20. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 8 év után rendszeresen maradt ki 1-1 szem. Sajnos folyton kiment a fejemből. Így sem lettem terhes, persze ez nem követendő példa, egy szem kihagyásától is teherbe eshetsz. Aztán abba is hagytam mert így már nem volt értelme szedni.

Szerintem eléggé túlaggódod a dolgot.

2020. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!