Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem nő a hasam? Lehet a...

Miért nem nő a hasam? Lehet a magzatvízzel probléma?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok. 2 hete voltam a védőnőnél, akkor 4 hét alatt 8 cm-t nőtt a hasam, de az elmúlt két hétben stagnál. Illetve az egész hasamat könnyebbnek érzem, nem feszül, nem nehéz. És reggelente, pisilés után viszonylag nagy mennyiségű folyásom is van, elég híg, de nem teljesen vízszerű, és kicsit fehéres is. Ha a magzatvíz szivárogna, akkor egész nap, folyamatosan tapasztalnám, ugye? A baba amúgy rengeteget mozog, és két hete az orvos is mindent rendben talált.

2020. okt. 1. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a védőnődet az aggodalmaid miatt, ezért van :) Én is hívtam fel hülyeséggel. Megnyugtatott, hogy kinevetett és azt mondta, hogy minden a legnagyobb rendben :D
2020. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Nekem folyton változott a hasam mérete. Napról napra. Függ attól, hogy mit ettél, mennyire vagy felpuffadva, hogy helyezkedik éppen, stb. Ha mozog rendesen, nincs baj.
2020. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges mèricskèlni, mert egy csomó dolog befolyásolhatja a mèretet.(alkat, puffadás, baba elhelyezkedèse stb.)4.gyermekemet várom, soha senki nem mèrte a hasamat.Semmit nem számít.Ha mozog, az orvos is mindent rendben talált, biztos minden rendben.Dobd el a mèrőszalagot, ne stresszeld magad őskori módszerekkel.

A bővebb folyás is normális, ha fehères foltok is vannak benne ,akkor az nem magzatvíz.

Boldog babavárást!

30h kismami

2020. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2020. okt. 1. 14:32
 5/5 anonim válasza:
Lehet, hogy csak olyan típusú vagy, hogy nem lesz nagy pocid. De amúgy a következő kötelező ultrahangon ki fog derülni, akkor mérnek magzatvizet, nézik az áramlást stb. Általában a 30. Hét után szokott jelentkezni ha ilyen jellegű a probléma, nekem azt mondták. Sajnos nekem is kevés volt a magzatvíz, illetve kicsi volt a baba, nekem ezen az UH-n derült ki, azelőtt minden rendben volt, kórház is lett a vége :(szerencsére elkezdett utána termelődni a víz és a 38. Hétig kihúztuk :)
2020. okt. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!