Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az átlagosnál több magzatvi...

Ha az átlagosnál több magzatvizet állapítottak meg, akkor találtak valami problémát is a babánál? Kiderült, hogy miért több a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Hányadik hétben mondták, hogy több a magzatvíz?
2015. júl. 27. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem első terhességemnél a 30. héten kezdett egyre növekedni a magzatvíz mennyisége. 34. héten szültem, a kislányom genetikai rendellenességgel született. De a sok víznek más oka is lehet, szóval most ne ijedj meg az én példám miatt!

Viszont a korai burokrepedésem oka lehetett a sok víz, mondta is a dokim, hogy készüljek lelkileg a koraszülésre.

2015. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom! És a kislányod genetikai rendellenessége nem derült ki a 30. hét előtt??? van addig elég sok UH, meg a Down-tetszt. Korábabn minden rendben volt vele, vagy már tudtad, hogy beteg?
2015. júl. 27. 14:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem közvetlen burokrepesztés és a szülés közben derült ki,h sok a vizem!

Semmi gond nem volt,egészséges kislánynak adtam életet, majdnem a 41.héten szültem!

Az elött a 36.héten voltam utoljára UH-ON. Senki nem mondta,h több lenne a m.víz. Sőt azt írták a papírra,h átlagos. Utána történhetett valami :/ de tényleg nem volt semmi gond.

2015. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szülés előtt 2 nappal mondta egy hiper-szuper magán szonográfus, hogy kórosan sok a magzatvíz. Teljesen beparáztatott, szép latin diagnózist is írt a papíromra, majd közölte, a szülés sem várható, hogy beavatkozás nélkül megindulna, hiszen kóóóóóórosan sok a víz. Két nappal később megindult magától a szülés, kevesebb, mint 6 óra alatt megszületett problémamentesen a baba, s a doktornőm megállapította, hogy teljesen átlagos mennyiségű volt az a víz. Szóval ha valamit megállapítanak, az egy mérés alapján abszolút nem mérvadó.
2015. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nem derült ki korábban, minden negatív volt. Kombinált teszten minden alacsony kockázat, de az nem is releváns, mert olyan ritka genetikai eltéréssel született, amit nem is szűrnek. Így nekem amnio nem is készült, mert semmi nem indokolta, de a genetikus mondta 1,5 évvel a szülés után (mikor diagnosztizálták a lányom eltérését), hogy ezt a genetikai eltérést még az amniocentézis sem szűrte volna ki.

De ezek a ritka betegségek tényleg nagyon ritkák, szindrómához sem kötődnek, csak úgy hívják őket, hogy 'valamelyik' kromoszóma eltérés... szóval emiatt kár is aggódni. :)

A 30. héten amúgy több dolog is kiderült, agykamrában tágulatok, meg pár apróság. Illetve a hosszú csöves csontok folyamatosan 1-2 hét lemaradásban voltak, de az még nem kóros. A 30. héten maradt el annyira a növekedésben a combcsont, hogy már ez is intő jelnek számított. A többi csak születés után derült ki, minden más nem volt diagnosztizálható uh-val.

De mi tényleg fehér hollók vagyunk szinte... A terhességek döntő többsége azért nem így zajlik! :)

2015. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! :( Akkor ami Veletek történt, valóban egy ritka eset lehet. Köszönöm, hogy megosztottad velem!
2015. júl. 27. 21:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt sokkal több a magzatvíz ugyan, de több volt az átlagosnál. A szonográfus megnyugtatott, hogy ne aggódjak, lehet, hogy már pisilt de még nem ivott és azért látszik többnek. A következő UH-n már nem volt gond a magzatvíz mennyiségével.
2015. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem 36. héten mondták h nagyon sok a viz az orvosom mondta is hogy el fog folyni a viz még mielőt beindulna a szülés,na ez igy is történt 39 .dik héten :) Egészséges kisfiam született aki már 1éves lesz :) és amugy valoban sok volt a vizem, itthon megindult és amig mentünk be a korházba és jöttek a fájások mindig folyt de sok :))) És még a baba megszületése utánra is maradt belőle és 9kg hizásom volt csak belőle 3.40dkg a baba :)))
2015. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem 38 hetesen került ez az uh-leletre, és semmi gond nem lett szerencsére. Mondjuk, aggódtam miatta rendesen, mert az előző gyermekünk kromoszóma-rendellenességgel született. Kísértetiesen hasonlít a történet az 1-es válaszolóéhoz, nálunk is a 30. héten vették észre, hogy nincs rendben egy-két dolog, csak a kisfiam betegsége nem volt annyira ritka (Edwards). 5 hónapos korában el is veszítettük sajnos. :(

1-es, szabad tudni, hogy azóta született-e babátok?


Egyébként kérdésedre válaszolva: nem derült ki, miért volt több a magzatvíz, az is lehet, hogy nálam is csak pillanatnyi állapot volt éppen, amit uh-n láttak.

Mennyi idős terhes vagy? Szerintem ne aggódj ezen, nekem akkor a szülésznőm egy csomó esetet tudott, ahol volt ilyen, és minden rendben volt a babával.

2015. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon sajnálom a babátok elvesztését! :(

Megkérdezhetem, hogy mit találtak a 30. héten, amit korábban nem láttak? Nekem ez olyan hihetetlen a mai, fejlett ultrahangos technika korában!

Az ember azt gondolná, hogy a 30. hét után már nem lehet baj (esetleg szülés közben).


Én 34 hetes vagyok. Cukrom rendben, baba adatai, méretei rendben.

2015. aug. 7. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!