Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerbabákat várók, vagy...

Ikerbabákat várók, vagy olyanok akik már szültek?!

Figyelt kérdés

Tényleg 10 esetből 8szor császár?

Vagy ez mitől függ?

Ha természetes úton zajlik a szülés tényleg nagyobbak a komplikációk?

Van aki mégis így szült? Nehéz volt? /minden érdekel, köszi!!/


2010. aug. 7. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor van császár, az biztos. A dokim azt mondta, hogy két esetben lehet simán szülni: ha mindketten befordultak, vagy ha az első befordult és a második faros. Minden más fekvés helyből császár.

Nagyobb elvileg bármilyen komplikáció esélye, mint egyes babáknál. (Pl toxémia., ami úgy tudom már indokolja is a császárt)

Plussz van olyan is, hogy az első megszületik rendesen, de nem ékelődik be a második baba feje, akkor őt meg császárral veszik ki.

Én most egy dologtól tartok, féltem a második babát az oxigénhiánytól, úgyhogy csak abban az esetben merem megszülni őket simán, ha mindketten befordultak. Utoljára a második faros volt (33 hetesen), ha így marad akkor császár lesz.

35 hetes ikres kismama

2010. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom a statisztikát, hogy ténylegesen milyen az arány,de nagyon sok múlik az orvoson is, van aki eleve már terhesség alatt be sem meri vállalni, hogy természetes szülés...ezt arra értem, hogy már terhesgondozás alatt úgy készíti fel a kismamát, hogy császár, könnyebb, egyszerűbb, kockázatmentesebb stb.és bele is törődnek !

Nálam nem így volt egyáltalán, megbeszéltük, ha gond van, nem úgy fordulnak akkor császár, egyébként nem !

De ez valójában függ a terhesség menetétől is , hogy zajlik a terhesség, ha végig minden O.K., akkor semmi gond, lehetséges a természetes szülés !

A mi ikerlányaink 38 hétre jöttek, végig minden rendbe volt, végig tornáztam velük stb és nekem egy piros lámpánál fordultak jó irányba 36 héten szinte egyszerre, azt hittem kiszakad a hasam amit műveltek , ja és kiszálltam a kocsiból a párom is , ott tartott, mert nem volt kellemes és sokan segítettek, azt hiszem három piros lámpa alatt megtörtént a dolog :) , utána két hétre meg is születtek természetes úton, szóval nincs garancia ! Most már 19 hósak és érkeznek kistesóik , akik fiúk és 28 hetesek, eddig minden rendben , minden ugyanúgy zajlik, majd meglátjuk én szeretném természetesen megszűlni őket , csodás élmény és nem tudom, de nem jár több fájdalommal és erőfeszítéssel, mint egy megszülése, hisz hatalmas erőd ad, hogy már látod, megfoghatod az elsőt !

a lányokat szinte észre sem vettem, csak nőtt a pocim, nade a fiúk megnehezítették az életem az elején, húúúúúúú


Neked is ikres terhességed van ? Hanyadik hétben vagy ?


Első válaszolónak jó egészséget a babáknak és neked is !

2010. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokat írtatok!:)

Nem, nem vagyok MÉG ikres kismami, csak álmodozom, hogyha egyszer majdnem sikerült....Első terhességem ikerterhességnek indult, csak a másik pici sajnos elhalt 9 hetesen.

Huh...az tényleg elég meredek, ha egyszerre mozdul 2 baba....

Kedves második!

Nem is tudom mit írjak neked, írnám hogy de jó, hogy megint ikerterhesség, de 4 gyerekkel egyszerre....Hát sok erőt neked és boldogságot hozzájuk! :)

No és persze a kedves 1. válaszolónak is! Én meg csak reménykedek....;)

2010. aug. 8. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ne add fel! Én is mindig szerettem volna ikreket, de sehol nincs a családban, semmi esélyét nem láttam és nem is gondoltam hogy valaha teljesül az álmom. Aztán jött a lányom, terveztük a kistesót, az első uh-n meg csak egy 8 mm-es petezsákom volt. Megnyugodtam kicsit hogy jó helyen van, de még üres volt, úgyhogy semmibe nem éltem bele magam. 8 hetesen kaptam uh-ra időpontot, fél szemmel láttal a monitort, és nem hittem a szememnek. Tudtam hogy ketten vannak, még mielőtt a doki mondta volna. Úgy bőgtem, hogy a doki adott egy képet ingyen (ami amúgy 500 Ft. :-))

Szurkolok hogy teljesüljön az álmod neked is!

2010. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!