Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen elvégzik a...

Mindenképpen elvégzik a terheléses cukor vizsgálatot ?

Figyelt kérdés

Ketszer nézték a cukrom a terhesség alatt mindkettő csak sima vérvétel volt.

Most vagyok 30 hetes de lemondtak a terhelést mert a sima vèrvèteles teljesen jó lett.


2020. okt. 1. 15:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Angliában nem csinálják.
2020. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Derjaderja ***** válasza:
80%

Ahha. De nemzetközi guideline írja elő.

Elég szomorú. Sajnos egy ismerősöm tragédiája kapcsán tudom, hogy ott túl lazák 😓

2020. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jó volt az ehomi. Aztan mégis magas lett a terhelés. Vegyél cukormerot kérdező, legalább magadnak csináld meg, hogy lásd kell e foglalkozni vele vagy sem. Vagy gondolom van ott is maganlabor.
2020. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem minden országban része a protokollnak.

Kérdező, elég kis hibaszazalékkal szűrik a dolgokat, bár hanyagnak tűnik a rendszer.

Én is szkeptikus voltam, de nagyon gondosak voltak, minden ketelyemre és kérdésemre kielégítő válaszokat kaptam és nagyon jó szülés élményem volt :)

Amúgy ezt a vizsgálatot megcsináltattam magánba (£165 szóval nem egy horror, pláne hogy ezen kívül semmiért nem fizettem, még az orvos által felírt vasat tablettát is ingyen kaptam)persze negatív lett.

Amúgy van panaszod? Vagy csak hianyolod a rutin szűrést?

2020. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

14 amúgy en nem ismerem a statisztikákat Anglia vs Magyarország de itt szerintem borzasztóan túl tolják néhány helyen. Itt se mindenhol. Ha külföldön elő számol be, egyáltalán nem

olyan drasztikus a helyzet sehol. A diéta sem. Itt meg olyanokat tesznek inzulinra, hogy csak nézek.

Persze fő a biztonság, de ez már túlzás néhol.

2020. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nincs panasz és magamnak mérve tökéletes a cukrom de mivel az átlagosnál nagyobb súllyal kezdtem a terhességet (75 kg )így ezért aggódom jobban.
2020. okt. 1. 20:39
 17/23 Derjaderja ***** válasza:

Az étkezés után 60 perccel mért értékeket nézd néha, terhességi cukorbetehségnél ezek szoktak magasak lenni.

7-8 körül és affelett problémás.

Aki terhessegi cukorbeteg, annak ezeknél már inzulint adnak, ha amúgy a diéta jó.

Viszont megfelelő diétával döntő többségben elkerülhető az inzulin.

2020. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. okt. 1. 20:53
 19/23 Derjaderja ***** válasza:
49%

15-nek meg hasonlóan érvelőknek: a szűrővizsgálatok állami támogatását elsősorban költséghatékonysági szempontok vezetik.

Hány beteg lesz kiszűrve, mennyibe kerül a kezelésük, mekkora lesz a nyereség.

Pl azért nincs idehaza mammographia előírva egy adott életkor után, mert a kiszűrt betegek kezeléséből már nem lesz annyi megmentett életév és GDP, mint amennyi a kezelési költség.

Szóval ebből ne indulj ki.

A terhességi cukorbetegség jó lehetőség egy kis spórolásra: ha nem is diagnosztizálják, utólag szinte bizonyíthatatlan egy késői magzati halál, szülédi szövődmény vagy gyermekkori szívbetegség vagy a szokottnál évtizedekkel korábban jövő cukorbetegség hátterében.

Miközben ezeknek az összefüggéseknek a megléte populációszinten igen csak bizonyított, publikàlt, szakmailag elfogadott.

2020. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

19 lehet en vagyok fáradt, de nem ertem az ervelesed. Ki termelne több GDP-t mint egy egészségesen született gyerek?! Hat pont ő előtte áll az élet. Akkor hol a spórolás? Egy krónikus beteg nagyon is meg fogja terhelni a központi költségvetést. Ok egy meghalt magzat “csak” a szülőket vágja gallyra, de azért ez elég ritka meg kezeletlen cukor esetén is.

Plusz en nem mondtam, hogy nem kell rá figyelni, csak hogy néhány helyen nagyon tultoljak az országban. Néhány helyen. A legtöbb helyen azért ilyen rendes keretek között van a kezelése.

2020. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!