Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen elvégzik a...

Mindenképpen elvégzik a terheléses cukor vizsgálatot ?

Figyelt kérdés

Ketszer nézték a cukrom a terhesség alatt mindkettő csak sima vérvétel volt.

Most vagyok 30 hetes de lemondtak a terhelést mert a sima vèrvèteles teljesen jó lett.


2020. okt. 1. 15:57
1 2 3
 21/23 Derjaderja ***** válasza:

Ez attól függ, mekkora a gyakorisága a betegsegnek és mekkora a szövődményeinek.

Pár éve, amikor kijött az ajánlás a terhelésre a mostani küszöbbel, volt ellenérvelés különböző országokban azzal, hogy nagyon megterheli a sok vizsgálat és kezelés a kasszát.

Azóta kijött olyan tanulmány, hogy a szövődmények már kicsit magasabb szinteknél is gyakoribbak, tehát csak az egészségesekének megfelelő vércukorértékek elérése szünteti meg ezek veszélyét.

Emiatt is szigorítottak.

Várhatóan ez fog egyre inkább begyűrűzni a gyakorlatba, ahogy gyarapszik a szakirodalom.

2020. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ja így már értem. A pillanatnyi vs hosszú távú terhelés. Itt és kost az anyára költ hogy ne kelljen évtizedekig a babára.
2020. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, vegyel egy megbizhato cukormerot, fuzet, toll. Merj reggel ehgyomrit, majd kuldj be reggelire egy nagy zsemlet (feherlisztbol keszultet) minden joval + nagy pohar tej. Merj ra 30,60 es 120 perc mulva is. Ebbol kiderul mi ujsag szerintem. En vekonyan kezdtem a terhessegem,nem is kivantam akkortajt az edeset, sosem voltam edesszaju,nagypapam volt cukros csak a csaladban, senki mas. Mikor a 120 percesem 8,0 lett elegge hidegzuhanykent ert,elhiheted... Azota nagyon odafigyelek, eddig 2x lengett ki 7-7,7 re, de bunoztem...meg 7 het van a kiirt idopontig, ki kell birni a dietat...
2020. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!