Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vér a székleten, papíron:...

Vér a székleten, papíron: kell orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 hetes kismama vagyok. Ma nagyob megijedtem. A wc papíron friss piros vér volt, a székletemen is láttam vért. Kell orvoshoz vagy ügyeletre menni? Eléggé megijedtem.



2020. okt. 6. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aranyér.
2020. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg nehezen tudsz wc-zni vagy kemény a székleted akkor valószínűleg csak felsértette a bőrt ott hátul és azt láthattad. Nálam előfordult 1-2 alkalommal. Ha nincs gondod a nagy dologgal és nagyobb mennyiségű, jól látható volt a vér, akkor egy telefon a védőnőnek vagy a dokinak nem árthat.
2020. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aranyered régebben (a friss vér ezt jelzi)? Nem kell orvoshoz szaladni, sok folyadék, zöldség lágyítja a székletet, ha szorulásod van. A patikában tudnak javasolni krémet, a Reparon is jó lehet, ha az orvossal/patikussal megbeszéled.
2020. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, aranyér. Lehet ez még rosszabb is, nekem a hüvelyi szülés után két héttel betrombotizált, csodás volt...
2020. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és orvos nem kell, kivéve ha nem tudod egyértelműen megállapítani, hogy honnan származik a vér. De szerintem ez általában menni szokott.
2020. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem volt nagy mennyiségű. A papíron az első törlésnél rózsaszínes-pirosas. Második törlésnél már nem volt. A székleten pedig helyenként, a felületén láttam vért.


2016-ban proktológiai vizsgálaton láttak belső aranyeret, de soha nen volt vele problémám, kezelve sem volt, nem vérzett.


Ritkább a székletem, sokat puffadok és eddig mindig kicsit nehézkesebb volt, de most pont nem

2020. okt. 6. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"2016-ban proktológiai vizsgálaton láttak belső aranyeret, de soha nen volt vele problémám, kezelve sem volt, nem vérzett."


Ez típusos, a békés, gondot nem okozó aranyér a terhesség előrehaladtával romlik. Sajnos ez van, a baba kezdi nyomni a környezetet, rontja az alfeled vérellátását, és a pangás miatt a vénák kitágulnak mégjobban, tehát visszereid lehetnek, aranyered, stb. Kórházba készülj aranyér kenőccsel.

2020. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Picit megnyugodtam, egyből rákra asszociáltam...
2020. okt. 6. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez csak en már megszültem. Felhívtam a dokit, hogy akkor kost beutaló vagy mi van? Azt mondta akkor kell beutaló, ha rendszeres. Ha egyszer előfordul és egyértelműen szorulashoz/nagy/kemény kakihoz tudom kötni, nem kell. Bár ő a szeklet szót használta.
2020. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most először volt ilyen. Korábban csak kívülről vérzett (pikkelysömör van a fenekemen, ma kaptam rá krémet), de ez egyértelműen bekülről jött.

Egyszer volt még hasonló vérzésem pár éve, de most nagyon megijedtem.

2020. okt. 6. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!