Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért adják oda Magyarországon...

Miért adják oda Magyarországon a labor eredményeket a kismamáknak?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, a labor mindig egyenesen a dokimhoz megy, én soha nem kapok róla másolatot. A labor max egy egy fiztös dologért a számlát küldi.

De nekem minke is a labor erdmény? Mikor megyek a vizsgálatra, akkor a doki elöveszi a kartonomból és bele írja a számítógépbe és a kiskönyvembe is. A labor pár nap múlva küldi a dokinak az eredményt, ha baj van vele rögtön felhív hogy menjek be (hál ilyen nem volt még).


Itt minden nap ezer olyan kérdés van mit jelent ez meg az a labor eredmény. Otthon is beutaló kell pl mindenhova, az az orvos aki ezt kiállítja miért nem ö kapja a labor eredményt?


2010. aug. 9. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom nekem mindig be van téve a dossziémba nejlon lef. tasakokba pont ma vettem hozzá kartotékot és átrendezem hogy első terhesség második terhesség szülés adatai és egyéb


igy mindent könnyen megtalálok ha dokihoz megyek.


engem nem zavar hogy nálam vannak. ha orvoshoz megyek nem kell kéregetnie más dokitól hanem viszem magammal és világos nem egy vérvételt úsztam már meg - missed ab.nál is - mert ott volt nálam a vércsop. azonosságról a papir és igy nem vettek vért.. szóval néha jól jön...

2010. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálunk is a védőnőhöz vagy a dokihoz érkeznek meg az eredmények, de miután kiértékelték, odaadják. Nyilván, ha nincs választott orvosod, hanem az sztk-ba jársz rendelésre, vagy ha bármikor kórházba kerülsz, akkor nálad kell lennie az összes addigi eredménynek, hogy minden helyzetben meg tudják nézni az orvosok. A kiskönyv nem arra való, hogy pl. egy teljes vérkép összes tételét belefirkálgassák.
2010. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gabi66 ***** válasza:
Mert Mon törvény írja elő, hogy minden vizsgálatról leletet kell adni. Tehát ha valahol nem kaptál az a probléma. Ez azért jó mert ha például utazol és ott történik valami akkor az ottani ellátás láthatja az előzményeket is.
2010. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

èn is megkapom az eredményt de nem a leletet. Az erdményt bele ragasszßák vagy bele írják a kiskönyvbe.

A lelet és az erdmény nem ugyan az.


A leleten számok rövidításek vannak egy-egy érték, amiröl foggalmad sincs mi az. Majd az eredményt ebböl mondja meg az orvosod neked, vagy is nem kell találgatnod utközben vagy hetekig hogy ez most jó vagy sem.

2010. aug. 9. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sztk-ba járok és nem fogadott a dokim.Én se kapom meg a leleteket,csak irja a számitogépbe és a kiskönyvbe.Nem tudom miért igy csinálja,hiszen az elözö gyerekemnél megkaptam minden papirt.
2010. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
bocs, de te magad írod a kérdésben, hogy "mért kapják meg a labor EREDMÉNYEKET". Akkor az eredményen valamiféle szöveges értékelést értesz? A lelet nem maga az eredmény? És miért ne lenne jogod megkapni magát a részletes leletet, minden rövidítésével? mi van, ha más orvosnak is meg akarod mutatni? mondjuk a háziorvosodnak, aki nem a nőgyógyászod, de mondjuk vele akarsz vasat iratni, csak megnézheti a vérképedet, nem? és miért nézegetné ő a másik orvos által írt "eredményt", már ha ezt érted eredmény alatt, mikor jobban képben van a lelet alapján?
2010. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!