Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítenél kielemezni a labor...

Segítenél kielemezni a labor (vizelet) leletemet, ha értesz hozzá, én vagyok beteg, vagy a trehességgel van baj?

Figyelt kérdés

Vesegondom volt, egy vesegörcs miatt üyeleten voltam,aztán elmúlt, de vesetágulatom lett.

Tünetmentes lettem,azt mondták a tágulat majd visszahúzódik, de azért biztos ami biztos csináljunk vizelet vizsgálatot.


Általános vizelet vizsg:


Nitrit -pozitív


Üledék vizsg:


Fehérvérsejt - 25 (0-4 a normális)

Laphámsejt - 10 (0-2 a normális)

Baktérium - Zsúfolva (0-500 a normális)


Tudom, orvoshoz kell menni, háziorvos szerint ez "csak" egy vesemedence gyulladás, holnap megyek a nődokihoz konzultálni.


Az érdekelne, hogy vannak bizonyos terhességi betegségek is ha jól tudom amiknek a rossz vizelet az első jele, nem lehet-e ez az?


24 hetes km


2011. szept. 28. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a toxémiára gondolsz, annak a vizelet fehérje tartalma a jele.
2011. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a toxemiara gondolsz, de akkor nagyon vizesednel es a vernyomasoddal is lennenek problemak.
2011. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen azt hiszem arra gondoltam, de nincsenek ezek az egyéb tüneteim.

Köszi még egyszer.

2011. szept. 28. 15:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A vesemedence gyulladással is nagyon kell vigyázni. Kerüld innentől a sós-fűszeres ételeket, és sok-sok folyadékot igyál, elsősorban babavizet (amiben nincsenek oldott ásványi anyagok) és gyenge teát (a teában van koffein, ami gyenge vízhajtó,ez segít "átmosni" a veséd, és a hólyagot) Erre azért van szükség, hogy a gyakori vizeléssel kitisztuljanak a baktériumok a veséből-hólyagból, így hamarabb gyógyulsz.

(volt már vesekövem, vesehomokom, kismedence gyulladásom, hólyaghurutom, szóval tapasztalatból írok)

2011. szept. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!