Ikerterhesség?

Figyelt kérdés
Mindent irjatok le az ikerterhességről! Ikreket várok👨‍👩‍👧‍👧

2020. okt. 26. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első terhességből születtek ikreim. Mivel erre készültem nekem ez volt a normális. 36+4re születtek császárral 2-2 kilósan, teljesen kifejlődve. 5 nap után hazamehettünk. Szerencsére magától beindult a szülés. 8 hónapig szoptattam őket egyszerre. Ebben is ez volt az alap, nem is tudom hogy kellene egy gyereket szoptatni. Nyugi, minden rendben lesz. Majd ha kétféle másznak, futnak az nehezebb, de legalább egyszerre fejlődnek (ugyanaz a napirend, ugyanaz a kaja). Kis korkülömbséggel szerintem sokkal nehezebb lehet.
2020. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ikerterhesség nem sokban különbözik a "síma"terhességtől.

Talán kicsit több vizsgálat, pl: ultrahang jár vele.

Velem az elején közölték, hogy a 26 héttől valószínüleg befektetnek.. (koraszülés veszélye miatt)

Végül erre nem került sor mert minden rendben zajlott nálam.

A 38 hét betöltése után nem szabad tovább várni mert már nagyon szűk a hely két babának, csökken az oxigénellátás..

Tehát ilyenkor megindítják a szülést vagy programozott császár.

Én császáros voltam.

Általában az ikerbabák kisebb súlyúak ( persze ez függ az anyuka méreteitől, a méhének a kapacitásától), de mindenképp több odafigyelést igényelnek mint az átlag babák.

2020. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Én is azt hittem, hogy ha elkezdenek kúszni, mászni szaladhatok 2 fele, de nem 😀 Akármekkora helyük van, mindig egy négyzetméteren ücsörögnek.
2020. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés, hisz írhatnánk egész nap :D


Nekem is első terhességnél jöttek az ikrek, váratlanul. Félidőig rendben volt minden.

Fontos, hogy legyen egy jó orvosod, aki figyel rád, és akire te is hallgatsz.


Amúgy meg gyere a fb csopiba, ott vannak az ikresek, és célirányosan kérdezhetsz, ami épp érdekel.


Jó egészséget kívánok!

2020. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!