Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség mikortól javul?

Figyelt kérdés

27.heten lett nalam diagnosztizálva a cukorbetegség..Azota diétázom. A 29-30 héten volt a legrosszabb, tegnap töltöttem a 32.hetet, és par napja jobbakat mérek, pedig pl reggelire ugyanazt eszem mint eddig..Lehet hogy mar a 32.héten javulnak az értékek?

Vagy valami gond lenne?


2020. nov. 2. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg csak a méhlepény leválásával kezd megszűnni (tehát a szüléssel), de sokminden befolyásolhatja az eredményt. Mennyit mozogsz, előtte mit ettél. Gyorsítja a ch felszívódását a tejtermék. Szerintem "baj" semmiképp sincs, méregesd tovább és vigyázz magatokra.
2020. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szintén cukros lettem terhesség alatt, csak a szülés után lesz jobb. Az, hogy most jobbakat mérsz, annyi, hogy beállt a jó diétád, jól étkezel. De ha elkezdesz rosszul ennyi, ugyanúgy rossz értékeket fogsz mérni. A terhesség vége felé egyre rosszabb lesz diétával is jól tartani a cukorszintet. Ne rontsd el, ki lehet bírni :)

De attól is függ, hogy étkezés után mikor mérsz.

2020. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként jellemzően a 30.hét környékén meg a terhesség vége felé szoktak javulni az értékek. Persze rendesen betartott diéta mellett. Ez amúgy többnyire átmeneti és egyáltalán nem jelenti azt, hogy elmúlt. A terhességi cukorbetegség csak a szüléssel múlik el, de van, akinek akkor is kell pár hét, hogy rendeződjön a cukra.
2020. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon be kell tartani a diétát és a napi mozgást ahoz hogy javuljon. De ugye minél tovább annál nehezebb a mozgás is. Nálam csak szülés után javult.
2020. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!