Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik azzal, akinek...

Mi történik azzal, akinek 5-6hetesen észreveszik az uh-n, hogy méhenkívüli?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem értek hozzá,de szerintem azt elvetetik,mert az már veszélyeztetett terhesség,veszélyes a babára is és az anyukára is
2010. aug. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

veszélyes? inkább akár halálos is lehet.

méhen kívül nem lehet egy gyereket kihordani, elveszik műtéttel.

3-6 hónap pihenés után újra lehet próbálkozni, és teherbeesni.

2010. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De mire az uh-n kiderül, hogy méhen kívüli, addig általában már fellépnek rossz tünetek: erős görcsök, erős vérzés... A méhen kívüli terhesség nem szokott titokban maradni.
2010. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És,meddig nem?mikor derül ki?
2010. aug. 10. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:

általában 6 hetesen kezd tüneteket okozni. ezért fontos minél előbb elmenni orvoshoz, hogy legalább lássák, hogy jó helyen van, még akkor is ha csak egy petezsákot látnak.


mert ha valóban méhenkívüli, akkor nem mindegy, hogy el kell távolítani a petevezetéket, vagy anélkül is ki tudják szedni.


és igen, minden méhenkívüli terhességet meg kell szakítani.

2010. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt méhenkívüli terhességem sajna. Rendes menzeszem megvolt, de utána kávézacc-szerű vérzésem volt folyamatosan (méhenkívülinél elég gyakori), és folyamatosan szúrkált, görcsölt a jobb petefészkemnél. Volt egy nagyon halvány pozitív tesztem, ami nem erősödött pár nap múlva sem. Az UH nem mutatta ki biztosan, csak gyanakodtak a méhenkívülire. Laparoszkópiás műtétre került sor, utólag mondták, hogy valóban volt egy 5-6 hét körüli terhesség, méhen kívül a petevezetébe (a méhtől kb. már csak 1 cm re:(, így majdnem sikerült jó helyre eljutnia) beágyazódva. A petevezetéket szerencsére nem kellett eltávolítani, nem roncsolódott. Szinte napra pontosan 1 évre rá lettem újra terhes és azóta már van egy gyönyörű kisfiam.
2010. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja és a jobb oldalon volt, azért ott fájt annyira.
2010. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig kettő ilyen volt. Kb. egy hónapig semmi tünete nincs, pozitív a terhességi teszt. Az egyik esetben az első ultrahangon a méhben a petezsákot is látni vélték... így a kezdődő barnás - kávézaccos vérzésre Duphastont írt fel az orvos, és nyugalomra intett, aztán a sürgősségin kötöttem ki. Jobb vagy baloldali szúró fájdalmat okoz a barnás vérezgetés mellett, csak ritka esetben van "klasszikus" késszúrásszerű éles fájdalom, ekkor átszakad a petevezeték (vagy ahol megtapadt), és nagyfokú vérzés lép fel, ez azonnali műtétet indokol, ebbe bele lehet halni. Az esetek többségében korán elhal a terhesség és felszívódik, ma már laparoszkópiát se feltétlen csinálnak, ha csökken a HCG, csak kórházi bentfekvés mellett követik a dolgot ultrahanggal, vérvétellel.
2010. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, ne haragudj, hogy megkérdezem, de nekem is volt sajnos egy méhenkívülim, és félek, hogy a következő is az lesz majd. Neked sikerült azóta a baba? Köszi! (és sajnálom ami veled történt!)
2010. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2008 szeptemberben ill. 2009 januárban volt a két méhenkívüli, egyik a jobb, másik a bal oldalon, mindkettő műtét nélkül elhalt és felszívódott, csak elég sokat bent kellett feküdnöm a kórházban. Semmi előzménye nem volt, se korábbi abortusz, se gyulladás... nagyon féltem, hogy "ki van lőve" mindkét oldal, de az orvos azt mondta, várjunk a lombikkal, mert mehet ez még természetes úton.

2009. szeptemberében aztán össze is jött, most két hónapos a kislányom :-).

2010. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!