Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vett titeket táppénzre az...

Ki vett titeket táppénzre az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Veszèlyeztett terhess miatt,ha korán kellett táppénzre mennetek, akkor a háziorvos vagy a nőgyógyász vett táppénzre?

Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy 12 hét előtt a házi orvos szokta ezt megoldani, ő viszont nagyon nem örült neki és a nőgyógyászhoz vissza akart küldeni.

Nálatok ki írta a táppénzes papírt?


2020. nov. 15. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nőgyógyász ad javaslatot és a háziorvos vesz táppénzre.
2020. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, nálam is így történt. Írt a nőgyógyász javaslatot,de a háziorvos nagyon kiakadt, hogy ő mégis hogyan venne táppénzre?

Végül megoldotta,de csak 2 hétre .

2020. nov. 15. 09:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol máshogy van. Nekem a magán nőgyógyászom írt javaslatot és azzal el kellett menni a terhesgondozóba, ott vettek tp-re.
2020. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Engem nem vettek táppénzre, mert nem akartam, de kiadtak egy papírt a terhesgondozoba, ha meggondolom magam azt adjam oda a háziorvosnak, az alapján fog tudni felvenni. Valami kód volt rajta. De tőlem a háziorvos is kérdezte, mikor vegyen már táppénzre. Végül egy napot sem voltam, de ezek alapján azt gondolom nem lehet jó a kód amit kapott a haziorvosod?
2020. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Csak a háziorvos vehet


Szakorvosi javaslatra

2020. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, mi miatt kell. Engem pajzsmirigy alulműködés miatt a háziorvos automatikusan kiírt, nőgyógyászati javaslat sem kellett. De gondolom, ha vki nőgyógyászati ok áll a háttérben, akkor az ő javaslata kell.
2020. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos 3 magzatot vesztettünk el, ráadásul van egy komoly autoimmun betegségem is, ezért azt mondta a nőgyógyászom,hogy ne dolgozzak semmiképpen se és akkor még itt van ez a vírus is. Mondta nem kockázatunk. Írt javaslatot a háziorvosnak. A háziorvos meg azt mondta,hogy terhesek nem az ő dolga táppénzre venni. Egyébként a nőgyógyászom azt mondta,ha betöltöm a 12.hetet, akkor ő átvesz mindenképp,de addig a háziorvos szokta ezt megoldani,csak sajnos ő úgy tűnik annyira nem partner ebben.
2020. nov. 15. 11:38
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Engem a házi orvos vett veszélyeztetettre semmiféle javaslatot nem kellett hozzá kérnem.

Pedig én is úgy tudtam hogy kell.

2020. nov. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Megmondta, hogy ő nem írhat ki terhesség miatt, ezért nem partner benne. Most erre a két hétre valami kamu indokkal írt ki, aminek nyilván nem örül. A nőgyógyászodnak kellett volna kiírnia, nem a háziorvosra mutogatni.
2020. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
A háziorvosnak kell kiírnia, a nőgyógyász csak javaslatot ad.
2020. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!