Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 kérdésem is lenne a terhessé...

2 kérdésem is lenne a terhességi súly kapcsán. Megosztjátok velem a gondolataitokat?

Figyelt kérdés

Első: ha 73 kilóval kezdtem a terhességet, közben fogytam 3 kilót és most 77 vagyok, akkor hivatalosan még csak négy kilót híztam vagy hetet a fogyás miatt?


Második: kinek mi vált be a súly kordában tartására úgy, hogy közben falási rohamok és íz utáni vágy tombolt a szervezetében? Nagyon rossz a kitartásom ilyen ügyben. Elegendő lehet ha nem fehér kenyeret veszek hanem rozsosat, teljes kiőrlésűt, kevesebb cukor stb.? Vagy teljesen más, drasztikus változás vált be nálatok?



#Terhességi súly
2020. nov. 15. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt a súlyt nézd, amivel kezdted. Én 52vel kezdtem,lefogytam 48ra majd 72 vel szültem szóval ,,csak" 20at híztam 🤣 de a 2.ban nem tudok segiteni,én nem ettem...sőt.Végig hánytam csak nagyon vizes voltam.
2020. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hű akkor konkrétan érthetetlen is a súly gyarapodásod! 😯 Végül vissza tértél a körülbelüli súlyodra? Lehet akkor a víz okozhatta.


Nekem még vissza van a harmadik trimeszter, most vagyok 27 hetes. Home officeban vagyok a vírus miatt és emiatt alig mozgok. A fiam óvodája is közel van, még csak az sem, hogy az odavezető út kizökkentene. Kissé kétségbe vagyok esve 😄

2020. nov. 15. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Szülés után 3.napon lement az összes víz és 54el mentem haza :)


Ez a pár kiló még nem vészes nálad. A kevesebb cukor nem rossz ötlet meg azért ne tunyulj el..sétálgass sokat :)

2020. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre nem tudok válaszolni, de a másodikra igen. Iktasd ki a cukrot és a lisztet, ne igyál üdítőket, gyümölcsöt csak reggel és délelőtt egyél. Fogyassz sok natúr szárnyast és halat, ne zabálj be egyszerre, hanem kevesebb adagokat egyél, nem kell kettő helyett enni. Ezek eleve finom ételek. Igyál sok vizet. Amennyire tudsz, légy aktív (pl. pár cuccért a közeli boltba sétálva menj, ne autóval). Terhesség előtt aktívan edzettem, azzal felhagytam miután pozitívat teszteltem, így most kicsit kevesebbet is eszek, mert nincs szükségem plusz x számú kalóriára az intenzív edzések miatt. Holnap kezdem a 23.hetet, mérleg szerint eddig 4 kilót híztam (valós izom-zsír arányban tuti többet), de csak a hasamon látszik, mivel már terheshasam van, máshol nem, sőt, meglepően sok izom maradt pl. a combomon.

A zabarohamok ellen pedig képzeld el magad szottyadtan, plusz 20-30 kilóval a tükörben szülés után, és mérlegelj. Meg gondold el, vajon nehéz lesz leadni egy kisbaba mellett? Ha úgy gondolod, nem fér bele, akkor inkább ne egyél felesleges kalóriákat, amikre se neked, se a gyereknek nincs szüksége. Sok sikert!

2020. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem az egész terhesség alatt semmi étvágyam nem volt, de én a 160 grammos szénhidrát diétával elég jól tudtam tartani a súlyom is. 64 kg-vel estem teherbe, az első trimeszterben ez lement 59-re (kicsit sok volt a hányós émelygős rosszullét :D ), de végü 70-el mentem szülni. A védőnő azt mondta, a kezdő, teherbe esős súlyomat vegyük alapul, azt írta be a kiskönyvembe, így aztán folyton kaptam az ívet az orvosomtól meg tőle is, mert szerintük nem híztam eleget. Lol. Amúgy végül 62 kg-vel jöttem haza a kórházból (tökéletesen egészséges, 3,5 kg-s kislányom született, szóval a fogyás az égvilágon semmit nem ártott neki) és ez lement 59-re a gyermekágy végére. Most már 55 vagyok (még nincs 4 hónapos), a szoptatás miatt heti 1 kiló olvad le rólam, pedig nem csinálok nagyon semmit így vírusos időkben, első baba, szóval még az sincs, hogy játszótérre menjek a nagyobbal vagy valami. Kezdek lassan megijedni, hogy meddig fog ez még tartani, mert oké, menjenek csak le a kilók, de azért elfogyni sem szeretnék :D
2020. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!