Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Májat ettem, nagy bajt okoztam...

Májat ettem, nagy bajt okoztam a babámnak?

Figyelt kérdés
most lehetek kb 4 hetes terhes csupán, és míg nem neztem utana bizony ugy tudtam, hogy ehet az ember egy kis kacsamájat. De ahogy olvasom, nagyon nem. Viszont kétszer is fogyasztottam az elmúlt időben, igaz nem sokat, de ettem. Nagyon gond? valamint nagyon szeretem a Rio Mares tonhalat, azt sem lehet? tudtam, hogy nyers ételeket, meg mosatlanokat ne... de a többit. Köszi a válaszokat
2020. nov. 16. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan eheted. Nem kell mindent elhinni, amit tiltanak.
2020. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne edd minden nap. Az A-vitamin zsírban oldódik és fel tud halmozódni, ennyi.
2020. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz néha májat, csak ne túl gyakran.
2020. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Elarulok egy titkot így a terhességed elején, ha mindent elhiszel amit olvasni lehet a neten akkor ásványvizet se fogsz inni a végén. Szóval nyugi, csak józan ész kell és nem lesz semmi gond
2020. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Az elején én is betartottam minden ilyesmit, de tök feleslegesen stresszeltem ezen. Így a vége felé már lazábban veszem, rájöttem, hogy semmi baj nem lesz pl. egy kis májtól(persze nem eszem minden nap). A lényeg, hogy a zöldséget, gyümölcsöt mosd meg alaposan, illetve tojást, húst ne egyél nyersen, csak jól átsütve. Meg csak hőkezelt tejtermékeket fogyassz. Én ezeket tartom be még mindig.
2020. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm annyi mindent tiltott, hogy nagyjából a végén maradt volna a víz+kenyér kombó.

Szülésznőmet kérdeztem erről,ő csak a kútvizet tiltotta.

Minden másra azt mondta, hogy ehetem, ihatom, csak mint amúgy máskor is, figyeljek oda a mennyiségre. Pl.: ha 1-1 pohár kóla belefér, 2 liter már nem. 1-2 tiramisu (abban van azt hiszem nyers tojás, de lehet tévedek) igen, tepsivel már nem.

2020. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!