Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh negativ, 7 hetes terhes,...

Rh negativ, 7 hetes terhes, vérzes. Kell anti rh faktor?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyobb vérzésem, de a baba jól van. Viszont az orvosnak az első 6 hetes UH-n mondtam, hogy rh negativ vagyok. A vérzéskor, vagyis 1 hètre rá a nagy ijedtség során nem mondtam újra. Nem is kaptam injekciót. Van valaki aki így vérzett az első trimeszterben, és kapott rh ellenanyagot?
2020. nov. 25. 21:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Felhívom holnap, csak annyi már annyit kerestem, hogy ismét csak akkor hívnám, ha indokolt. Ha valaki már járt így, és kapott, akkor ezzel a kéréssel hívom fel. Az a tapasztalatom, hogy ha az orvosra hagyom a lépést, akkor soha de soha nem fogok haladni. A vérzésre is legyintett, hogy ha akar megmarad, ha nem, akkor ez van.
2020. nov. 25. 22:50
 12/15 anonim ***** válasza:
Első terhességnél semmi veszélye nincs az RH összeférhetetlenségnek. Ahogy már írták, szülés, vagy szuleszeti esemény után adnak anti-D-t, ami a következ ő terhességet hivatott védeni. Apuka RH+?
2020. nov. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is 0 rh negatív vagyok, volt már egy vetélésem, akkor kaptam anti-D injekciót, most ismét terhes vagyok, volt egy pici véres nyákom pár hete, de nem volt gond a babával, ellenanyagot néznek bizonyos időközönként, minden rendben van, szülés után kell majd kapnom ismét anti- D injekciót, ha a baba pozitív lenne.
2020. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
En 6hetesen barnázással mentem sürgősségi nőgyógyászatra,addigra már megvolt állapítva élő terhesség és progeszteron pótlás is ment már ovuláció óta. 1.terhességem, de megkérdezték a vércsoportomat,mivel A rh-vagyok azonnal levették a vércsoport meghatározást és ellenanyag szűrést.igaz h negativ lett a szűrés,azt mondták ilyen esetben is profilaktikusan megkapom az anti d injekciót, főleg mivel apuka rh+.
2020. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nahát! Ez de jó, így biztosan megnyugodtál. Nekem most azt mondták, hogy nem kell. Orvosi javaslat nélkül meg az életben nem jutok hozzá, szóval reménykedek, hogy a saját vérem folyt valahonnan messzebbo pontból, mint ahol a babám növekszik
2020. nov. 26. 17:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!