Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves férjem az ő kis laikus...

Kedves férjem az ő kis laikus agyával nem érti, vagyis nem ugy értelmezi a terhességi heteimet, ahogy kéne. Ő teljesen úgy gondolja h a 12. UH-n már a valodi méretet adják meg nem a mensitől. Hogy magyarázzam el?

Figyelt kérdés
És most sajna ott tartunk,hogy nem biztos abban h ő az apa.
2008. nov. 30. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mondd meg neki, hogyha neked nem hisz, akkor kicsit eröltesse meg magát, és írja be gugliba, hogy pl "development biology", vagy "ember egyedfejlődés" stb és olvasgasson kicsit utána, aztán meg hasonlítsa össze a számokat. Vagy kérdezze meg egy orvostól, vagy orvosi fórumon.
2008. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már csaltam h jöjjön UH-ra,ott lesz az orvosom és bármit megkérdezhet tőle erről.Már nagyon el vagyok keseredve,mert most ugy csinál mintha nem lennék terhes.Pedig nagyon szeretett volna babat.
2008. nov. 30. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg tudni akarja, hogy ez az egész hogy működik, mi hogy megy, akkor ne egyedül essen neki a szakirodalomnak!

Nézzetek együtt könyveket, weboldalakat, ha kell, rajzold le neki a kezdetektől a folyamatot. Egy pasi nehezebben fogja fel, hiszen fogalma sincs, mivel áll szemben.

Kicsit olyan, mintha azt kérné tőled, hogy érezd át, milyen ha tökön rúgnak (bocs a hülye példáért)...

Mondd el neki, hogy miért a mensitől számolják a heteket, miért akkora most a baba amekkora, mi volt eddig és mi lesz ezután.

Ez nyilván egy hosszabb beszélgetés lesz, és próbálj türelemmel, megértéssel fordulni hozzá.

Nekem sem volt egyszerű elmagyaráznom a páromnak, hogy mi a helyzet, de egyik este úgy láttam, hogy fogékony lenne...hát belevágtam és szépen lerajzoltam neki a dolgokat...azóta minden héten együtt nézzük a neten, hogy most vajon hogy nézhet ki a baba, mi történik vele és mi várható velem kapcsolatban. Uhra nem akart jönni, azt mondta, majd a 4Dre, ha eljön az ideje.

Kitartás!

És boldog babavárást:)

2008. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk már a második baba,és nem tudom elmagyarázni a páromnak a terhességi hetek számolását,ő is azon agyal h nem is ő az apa.....nem tudja megérteni a plusz 2hetet,meg h nem az együttlét idejétől számolják,hanem az utsó mensitől....már felajánlottam neki,ha meg lesz a baba,csináltassunk dns tesztet...meg h jöjjön be a dokihoz velem,és elmagyarázza,de nem akarja...
2008. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Zárkozott ilyen dolgokra.Olyan szép is lehetne ez a terhesség,eddig hál égnek minden rendben,de nem.Nekem már most fáj h nem vesz tudomást a babarol,pedig még csak a hasamba van.Vajon elmulik ez a ketelye valaha?
2008. nov. 30. 12:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen már a végső megoldás a DNS teszt lesz.
2008. nov. 30. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok, sajnálkozva olvasom itt, hogy a férfiak milyenek tudnak lenni. a fafejű a legenyhébb kifejezés azt hiszem...

Kedves kérdező, meséld el neki az én esetem, talán egy kicsit belátja, hogy a baba méretéből nem 100%ig lehet következtetni a korára.

Én inszeminációval estem teherbe,előtte gyógyszeresen idéztek elő peteérést, és beavatkozás előtt 36 órával tüszőrepesztőt kaptam. Tehát nálunk a fogantatás napja nem hogy száz, de 10000 százalék.

És a múlt héten pénteken az én kis 10 hetes és pár napos babókám pont akkora volt, amekkorának másfél héttel később kellett volna lennie.

Nevettük is az orvosommal, hogy ha nem lenne fix a fogantatás, már most is át lehetne számolni a kort.


Remélem, tudtam valamennyire segíteni! Mindenkinek boldog babavárást!

2008. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,megprobálom vele elolvastatni! De én már feladtam minden reményt.
2008. nov. 30. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom, hogy egyes férfiak így meg tudják keseríteni a legédesebb pillanatokat! Nem igaz, hogy nem lehet annyit megérteni, hogy az utolsó menstruáció első napjától számítódik és kész, és hogy a vizsgálatok is ehhez vannak igazítva. Okés, nekem is fura volt ezeket hallani a dokitól, és még neten is utána olvastam (nem tudom már, hol leltem rá, de a google-be beírtam, hogy terhesség, és az egyik oldalon tök jól el volt magyarázva az egész). Talán mutass neki egy ilyet, de aztán fölösleges harcolni folyton. Gyanús, hogy nem is akarja megérteni ezt az egészet. Nehogy már te bizonygass folyton, vegye a fáradtságot, hogy egyáltalán bízzon benned, s utána járjon magától a témának.
2008. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Találtam egy jót: www.babaszoba.hu ezen az oldalon ha rámentek a "kalkulátorok" menüpontra, klasszul le van írva, merre hány méter + van kalkulátor is. Ha ezt nem érti meg, akkor nem is akarja megérteni.
2008. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!