Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS tényleg van még olyan,...

SOS tényleg van még olyan, hogy a terhességi táppénz előtt 15 nap betegszabit lehet kivenni?

Figyelt kérdés
Ma mondták nekem a tb-ben, d eén úgy tudtam, hogy új törvényezés szerint rögtön táppénzzel indítanak.
2011. nov. 11. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány nap, de épp tegnap hozta a főnököm a jelenléti ívem amit alá kellett írni, mert hiába adtam le a táppénzes papírom az első jópár napra beírták a jelenlétibe, hogy betegszabadság, de nem 15-re, és az azt követő napokra már tp-tírt. tehát tényleg betegszabadsággal indítják.
2011. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy veszélyeztetett terhesség esetén megszűnt a 15 nap betegszabadság, egyből táppénz van. "Sima" táppénznél maradt csak meg.
2011. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, vagy te tudod rosszul vagy velem nem járnak el megfelelően mert én veszélyeztetett vagyok.
2011. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha vki terhességgel kapcsolatban megy táppénzre, akkor nincs betegszabi. Ha veszélyeztetett vki, ha nem!
2011. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2011aprilis30-tól a kismamákat egyből táppénzre veszik nem jár már nekik a 15 napos betegszabadság,én még márciusban jöttem el nekem még járt,de nem biztos hogy rosszabbul járnak így mert vontak belőle nyugdíjjárulékot,egészségbiztosítási járulékot,munkaerőpiac járulékot valamint SZJA-t ami 16%,a táppénzből meg csak a SZJA-t vonják 16%-ot.

Azóta nem hallottam hogy változott-e, de eddig ha veszélyeztetett terhesként vagy felvéve egyből táppénz jár.


Üdv 38hkm

2011. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy a táppénzes papírodon milyen kód van :)

2011. május 1-től mind a veszélyeztetett terhességet, mind a terhesség miatti keresőképtelenséget 9-essel kell jelölni. Régen ez a 8-as volt (mint pl. az influenza vagy az egyszerű nátha is). Az én háziorvosomnál durván kéthavonta van ellenőrzés, szóval kiderül, hogy ki miért van milyen kódon.

Egyébként, ahogyan már előttem írták, nem biztos, hogy a 15 (munka) napos betegszabival (naptáriba ez kb. 20) jobban jársz, sőt. Ha a gyed időszakában szülsz még egy csemetét, akkor előfordulhat(ott), hogy a 70%-ot betegszabiból számoltak tgyást, gyedet. Most már ez nem fordulhat elő, hiszen terhesként csak akkor kapsz betegszabit, ha egyébként tudnál dolgozni, de pl. náthás vagy.

2011. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hm akkor nem értem most már, nekem 9-es kód van a táppénzes papíron, ezek szerint át akarnak verni..
2011. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na meg is van nekem miért betegszabit írtak előszőr, felhívtam őket és azt mondták azért mert én mielőtt a nőgyógyi átvett v.terhesként táppénzre egy hétig náthával a körzeti által voltam felvéve.8-as kóddal és utána lett 9-es amikor átvettek.
2011. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott.
2011. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!