Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is szenved(ett) álmatlansá...

Más is szenved(ett) álmatlanságtól?

Figyelt kérdés

Még csak pár napja teszteltem pozitívat, de egyszerűen napok óta gyötör az álmatlanság. Elalszom mondjuk 10-kor, és hajnali 1-kor felébredek, és már csak forgolódom, egyszerűen nem tudok visszaaludni.

Emiatt másnap fáradt vagyok, a koncentrációról nem is beszélve.

Van valami, ami segíthet, illetve el fog-e múlni idővel?



#Álmatlanság terhesség elején
2020. nov. 28. 03:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog


És el fog tartani a gyerek kb 1 éves koráig( nekem jellemzően mind2 gyerek akkor kelt, amikor terhesen nem tudtam aludni)


Amúgy engem kb a 15-16 héten ért csak el..

2020. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Én is nagyon rosszul alszom a pozitív teszt óta.

1-1 nap jól alszom, amikor már hulla fáradt vagyok több át nem aludt éjszaka után.

Ugyanez,mint nálad. Éjjel megèbredek és órákon át csak vagyok és várom,hogy sikerüljön visszaaludni.

11+4 kismama

2020. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Dettó mint az 1-es.

A fiam mindig akkor kelt, mikor terhesen felkeltem éjjel. Furi dolgok ezek...

En most vagyok a 2. gyermekemmel terhes, még álmatlanságot nem tapasztaltam.

2020. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem fog elmulni. En most vagyok 38+5 es egy jo ideje nincs olyan ejszakam, amit joizzel ataludtam volna, kb a legelejetol, raadasul koretnek eszement dolgokat almodok
2020. nov. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Két barátomnak is voltam alvás gondjai. Nekik egy ilyen alvás kontroll képzés segített
2020. nov. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondjaim, felkeltem hajnal 1-2 között és 5-kor aludtam vissza, bezzeg 6-kor csörgött az óra a munkára... :D Ez kb. a 6.héten kezdődött nálam (egybeesett a hányással - mindig hajnalban hánytam), utána voltak jobb éjszakáim, aztán megint rosszabbak, de mostmár egy ideje megint át tudom aludni az éjszakát (kivétel, ha valamiben annyira kifáradok, hogy este 7-kor már elalszok, na akkor tuti kelek 1-kor).

Szóval lehet, hogy elmúlik, de lehet, hogy nem. Kitartás!

24 hkm

2020. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ugyanez, amióta terhes vagyok alig tudok aludni, az elején szimplán csak felkeltem hajnal 1-2-kor és nem bírtam sehogysem visszaaludni..

Most a második trimeszterben pedig amiatt, mert nagyon gyötör ez a fránya gyomorsav és nem tudom mivel orvosolni mert valahogy semmi nem segít, meg már sehogysem kényelmes..

Valahol már beletörődtem, hogy a pozi teszt előtti éjszakáim voltak az utolsó kipihent napjaim 😄

2020. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Első trimeszterben nagyon rosszul aludtam, a rosszullétektől volt, hogy órákig forgolódtam. A második trimeszter jobb lett, persze most is legalább kétszer felkelek minden este pisilni, és nem tudok addig aludni, mint szeretnék, vagy a baba kelt fel, vagy a derekam fáj, vagy a lábaim fájnak, de legalább könnyen és gyorsan elalszok éjszaka. Kíváncsi vagyok mi lesz a harmadik trimeszterben.

25 hkm

2020. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Istenien hangzik!😀 Akkor nem ábrándozom arról, hogy majd egyszer csak átalszom egy éjszakát.

Jó, hogy többen tudjátok milyen ez, és nem maradtam magamra az érzéssel 😊 Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Egyébként most néztem, hogy (Anglia, itteni idő szerint) 2.50-kor írtam ki a kérdést, azzal mindent el is mondtam 😀

2020. nov. 28. 08:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Ne keseredj azért el, minden várandósság egyedi. Jómagam kétszer voltam terhes, az elsőnél utolért az álmatlanság már az első hetekben, de elmúlt egyszercsak, minth elvágták volna, pont úgy ahogy jött, a második trimeszter közepe fele. A másodiknál kitartott végig sajnos és rossz alvó lett a babám is (eleinte), cserébe viszont semmi egyéb tünetem nem volt, no nem mintha ez nem lett volna elég. Annyi kompenzáció jutott, hogy az első fél évben tartott ki nála az állandó éjszakai nyüglődés, utána ugyanúgy, mint anno, mikor az első terhességem alatt elvágták az álamtlanságom, az övét is, azóta átaludt minden egyes éjszakát (oké, máig korán kel, de kit zavar, ha 8-kor kidől), fogzást, mozgásfejlődést, kutyafülét, mindent és az első gyerkkel ellentétben szeoparációs szorongani is elfelejtett. Az én inszomniám viszont visszatért, gyerekektől független, korán kidőlök és rendszereresn még éjjel megébredek, 1-2 között és utána nem bírok visszaaludni, mikor durmol az egész család. Vagy egy éve ez van, pedig nem ér semmi stressz :( Kitartás és azért bízni lehet, nem törvényszerű, hogy Veled marad a kis utálatos inszomniád, bár tény, hogy jobb, ha a legrosszabbra készül az ember, és reménykedik a legjobbakban.
2020. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!