Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik befektetéskor? Ez...

Mi történik befektetéskor? Ez még ugye nem jelent indítást?

Figyelt kérdés
Szerdán akarnak befektetni, csütörtökön lennék 41. hetes. Én nagyon nem akarok indítást, befektetést se nagyon. Kivárnám az időt. Az NST szerint minden rendben a babával, de fájásom egyáltalán nincs. Azt mondták 7 órára menjek be éhgyomorral. Ez miért szükséges? Milyen vizsgálatok lesznek? Ugye ez még nem indítás? Mert azt nem fogom hagyni indok nélkül. Tudom, az orvossal kellett volna megbeszélnem, de vele nem találkoztam. Máshol volt dolga, úgyhogy az NST-s vitte neki a papírt (amin minden rendben van) és ezzel az információval jött vissza. Nekem meg nem volt időm megvárni az orvost, mert mennem kellett a nagyobbért az oviba.
2020. nov. 30. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez indítás.
2020. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Indításnak hangzik. Engem csak befektetnek, 41+3, mert diabos vagyok, "valamikor délelőtt" kell menjek, ehetek. Csak másnap reggel lesz indítás.

Ha 7 és éhgyomor, akkor az az sajnos.

2020. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is indítás ha nem ehetsz. Gondolom esetleges császárra készülnek. Nem kötelező engedni, de en ezen a ponton már inkább hagynám. Nekem “csak” 40+3-on született a kisfiam mégis inkubatorban kötött ki meg legzessegitesen mert letudozte a kakis magzatvizet. Amikor megindult a szules meg tiszta volt, de már túl nagy volt a baba, túl régóta bent volt, nem nagyon élvezte a kivezető utat. En emiatt pont fordítva vagyok. A következő ha nem indul magától, 40 hét után lebeszelek egy program császárt, en meg egyszer ezt végig nem csinálom, hogy szules közben legyen baja a gyereknek amiatt hogy már amúgy kint kene lennie.
2020. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg addig bevetni olyasmi trükköket, amit beinditashoz javasolnak - lepcsozz, szeretkezzetek, igyál egy kis alkoholt, meleg vizes fürdő. Lehet szerda reggelig megszuletik. Ma telihold van, sokszor az is beinditja a szülést.


Mindenesetre ne stresszelj ezen, lényeg, hogy a babád jó kezekben legyen. Oké, hogy most minden rendben, de sajnos attól még pár órán belül is történhet akármi. 41hetesen nagyon nincs mire várni, hacsak tényleg nem komplikációk.


Könnyű szülést és csodálatos gyermekágyas időszakot!

2020. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos már találkoztam olyan történettel, amikor anyuka hasonlóan nem engedte és nem lett jó vége (egyáltalán nem indult be magától a szülés, elhalt a baba). 41 hetes az már bőven túl hordott baba. Nem indok nélkül akarják indítani, azt akarják a babának, ami a legjobb, ami ennyi idősán már az, ha kint van.
2020. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derjaderja ***** válasza:

A 41 hetes nem túlhordott, a túlhordás a 42. betöltött hét után van. Addig terminustúllépés.

A többivel egyetértek.

2020. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 igen hivatalos megnevezése így van. Viszont a köznyelvben meg soha senkitől nem hallottam, hogy “épp terminus túllépő vagyok” 😂
2020. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derjaderja ***** válasza:

Ez igaz, de a szakmai megítélése más. Alapból a 41 hetesség még nem indokolja a terhesség befejezését.

De sok egyéb tényező (vizsgálati eredmények, társbetegségek stb) ezt módosíthatja.

Itthon sokhelyütt indokolatlanul indítanak/császároznak, elavult protokollokat követnek sajnos. Viszont én is azr gondolom, dacolno nem érdemes, sose vállalnám be, hogy az én ötleteim miatt legyen baja a babának, akkor inkább császár. Abban a helyzetben és lelkiállapotban, szülő nőként mi nem tudjuk jól megítèlni, talán még aki szakmabeli, az sem.

2020. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!