Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell utalniuk a tappenzet?

Mikor kell utalniuk a tappenzet?

Figyelt kérdés

Okt. 10 ota vagyok tappenzen, november lesz az elso teljes tappenzes hónapom. Munkáltatóm azt mondta hogy ne csodalkozzak ha 2-3hetet csuszik az utalas.

Kérdésem az lenne,hogy vegulis mire számíthatok? Van valakinek hasonló tapasztalata?


2020. dec. 10. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem két hetente adja az orvos a tp papírt, úgy is viszem be a munkahelyre. Rá egy hétre mindig utalják.
2020. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ. A munkáltatód tb kifizetőhely? Ha nem, te leadod nekik, ők továbbítják postán a MÁK-nak (vagy más állami szervnek ebben most nem vagyok biztos). És ők számfejtik le. Csakhogy a beérkezéstől 5 napjuk van rá. Ki szoktak használni.

A 2-3 hetet azért túlzásnak erzem.

Ha a munkaltato kifizető 5 napjuk van fizetni onnan, hogy leadtad.

2020. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mindig hónap végén vagy elején viszem be a táppénzes papírt a munkáltatóhoz és a gyed-del (első gyerekre kapom) együtt utálják tizedike környékén.
2020. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is 2 hetente adom le a papirt de meg nem utaltak semmit. Előző hónapban még nem tp kaptam mert jutalekos rendszerben dolgoztam.

Nem tb kifizetőhely.

2020. dec. 10. 12:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja hat akkor hosszabb az idő. Elvileg a munkaltatod aznap vagy másnap adja postára. Onnan meg 1-2 nap hogy a szamfejtokhoz kerüljön. Onnan meg 5 nap az utalás. De ez így is max 2 hét. Hívd fel vagy a munkaltatod vagy a Mákot és erdeklodj
2020. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pont tegnap kérdeztem rá és akkor kaptam ezt a választ. Azért nem értem,hogy oktober 10 ota 2 hetente viszem a papirt es igy elcsuszhat.
2020. dec. 10. 12:50
 7/12 A kérdező kommentje:
Elvileg már postázni se kell mert fellehet tölteni pdf formátumban.
2020. dec. 10. 12:50
 8/12 anonim ***** válasza:
De kit kerdeztel? A munkáltatót vagy a MÁK-ot?
2020. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Munkaltatoval beszeltem
2020. dec. 10. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Hat akkor a MÁK-ot hívd. Mert pl ha a munkaltatod nem postáz/tolt fel akkor őket fogjak megkukizni.
2020. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!