Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesseg...

Veszélyeztetett terhesseg esetem ha elmegy valaki táppénzre majd kap egy papírt hogy lejár a táppénze 3 hónap után ..Mi a megoldás kötelesek vissza venni és munkát biztosítani? Vagy pénz nélkül maradok?

Figyelt kérdés

#táppénz #Veszélyeztet terhesség
2020. júl. 5. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Kötelesek visszavenni dolgozni, kivéve ha esetleg határozott időre szóló szerződés volt, ami esetleg tp alatt lejárt. Ha él a munkaviszony, akkor vissza kell venniük.
2020. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy nem jogosult tovább táppénzre, még keresőképtelen marad. Hogy lenne már köteles a munkáltató egy keresőképtelen, veszélyeztetett terhest dolgoztatni?
2020. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen ismét munkába allhatsz. Viszont a munkáltatónak kötelessége olyan munkakörülményt biztosítani számodra ami nem veszélyezteti a Te és a babád egészséget.

A várandósság alatt amúgy sem mondhat fel Neked.

Mikorra vagy kiírva?

2020. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is veszélyeztett voltam és dolgoztam. A munkáltató nem szólt bele, az én döntésem volt. De nagyon rendes főnököm volt. Kivoltam kímélve. Néha már túlságosan is.

De egyáltalán nem mindegy hogy milyen munkáról van szó. Én egy irodában, kényelmesen dolgoztam. A gyárban a szalag mellett biztos nem álltam volna veszélyeztett terhesen, az már nagyobb rizikó.

2020. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

November elejére vagyok kiírva.

Vendéglátó - üzletvezető helyettes pozi. volt a munkakorom.

Nem volt határozott szerződésem.

Én azt hallottam hogy ilyenkor szeretnek elküldeni fizetetlen szabira.. de ebben az esetben nincs juttatás. Nyilván ha tudnak biztosítani olyan munkát amit meg tudnék csinálni szívesen visszamennénk így is dolgozni, de szerintem ok ennek nem fognak örülni.

2020. júl. 5. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem köteles munkát biztosítani. Te nem simán veszélyeztetett terhes vagy, hanem már keresőképtelen. Eleve az orvos nem fog "gyógyult"-nak nyilvánítani. Azzal elismerné, hogy eddig nem volt jogos a táppénz.
2020. júl. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg veszélyeztetett terhes vagyok. De ha úgy döntok akkor vissza kell vegyenek nem?!

A munka jog szerint elvileg igen legalábbis felhívtam egy ezzel foglakozó céget. Csak nem mondanak hülyeséget.

2020. júl. 6. 07:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!