Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet enni édességet/csokit...

Lehet enni édességet/csokit terhesség/szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Természetesen igyekszek egészségesen étkezni, viszont a káros szenvedélyem a csoki, és az édességek...baj, ha minden nap eszek?
2020. dec. 19. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Elmeletileg nem. Ha baj lenne, legkesobb a 24 hetes terheleses vercukorvizsgalaton kiderul. En is edesszaju vagyok,eleg sokat nasiztam,bar nyilvan nem kiloszamra,de minden nap lement valamennyi edesseg.
2020. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetne?
2020. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem baj. A csoki nem méreg. Gondolom, nem eszel meg 2 táblával egy nap.
2020. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én mindennap eszem, a terhességi cukormérésen jók voltak az eredményeim. Sajnos én is nagyon édesszájú vagyok, mindig is az voltam, ha épp meg is szeretném állni, akkor biztosan beállít az anyósom egy adag mézeskaláccsal. Ha gond lenne, nyilván megállnám vhogy, de nem bánom, hogy megúsztam a terhességi cukrot, mert nagyon szenvednék.
2020. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Arany középút, mint sok dologban. Lehet enni, de nem kell túlzásba esni pl.egy tábla/nap..
2020. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Szabad, de mértékkel. Ki tudja, a hormonok mit okoznak nálad, ha nincs szerencséd, nagyon könnyen hízhatsz.
2020. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lehetne? Ugyanúgy ehetsz, mint egyébként (ésszerűsség keretein belül, nyilván). Én terhességi cukros voltam, de cukormentes édességekből minden nap toltam egy rakást (kiszámolt CH-mennyiséggel uzsonnára vagy ebédbe beépítve, kis cukormentes csoki, kis édesítőszeres-fahéjas túrókrém, gyümölcsök, palacsinta, sütik- teljes kiőrlésű vagy zablisztből, csomó új receptet találtam és alakítottam diétabaráttá), több édességet ettem, mint terhesség előtt.
2020. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, láttál volna engem... Szoptatás alatt minden nap megettem egy tábla csokit, kalácsot...


Végig fogytam a 2 év szoptatás alatt, szóval nem kellett tartanom a kilóktól.


Elképesztő szénhidrát és csoki éhségem volt. De volt is tejem bőven végig.


A terhesség alatt semmilyen édeset nem tudtam lenyelni.

2020. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt igen, szoptatásnál azért figyelj, a kakaó tartalma miatt állítólag irritáló hatása is van, az én lánykám tett róla,hogy egy jó pár hónapig rá se merjek nézni xD olyan hasfajása volt neki tőle. Fiamnál örültem,ha ehettem valamit, ő mindenre. A 3. Babánál majd meglátjuk
2020. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!