Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy viselte a teste...

Ki hogy viselte a teste változásait várandóság során?

Figyelt kérdés
Mennyire viselt meg a pocakod, a hízás, striásodás, azon dolgok, amelyekről tudtad, hogy nem biztos, hogy visszafordítható?
2020. dec. 19. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem híztam mert aktív voltam és nem zabáltam össze vissza, 7 kg-t híztam összesen, a szülés másnapján már a hasam is lapos volt és striám sem lett rajta, ez nyilván főleg szerencse volt de biztosan nem ártott az sem hogy nem 30 kg jött rám. A hízás pedig egyébként visszafordítható :) A melleimen lettek striák, ezek meg nem érdekelnek ha őszinte akarok lenni és a férjem sem panaszkodott rájuk, szerintem fel sem tűnt neki 😂
2020. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Én sem híztam sokat, 10 kg-ot, szülés után lejött 8 kg. Pici stria lett az oldalamon, meg az egyik mellemen, de erre számítottam is, mert nagyon gyenge bőröm van, ahoz képes csoda hogy ennyivel megúsztam :D pici pocakom maradt csak. De a külsőségek küzül terhesség alatt én a pattanásokkal küzdöttem, a hátam tele volt, soha nem volt ott egy sem, akkor meg pfuuuh...meg az arcom is...ez nagyon undi lett.. szülés után fél évvel tisztult le az arcom, a hátam már "csak" vörös foltos, nem tudom mikor tűnik el :( ez megviselt.. a hízás, stria, vizesedés meg ilyenek nem érdekelnek, nem zavar.

Ami még zavar, s nehezebb megküzdeni vele, a szétnyílt hasizom. 2 ujjnyira van szétnyílva, hiába csinálom a regeneráló tornát, lopikulát nem ment még össze. De ez mondjuk nem látszik, de ez zavar.

2020. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Hat nekem brutalisan strias lett a hasam, pedig nem hiztam veszesen sokat,10 kilot,viszont alapbol tulsullyal kezdtem,nem tudom van e koza hozza. De oszinten,nem zavar. Most meg csunya, voros,szules utan ugyis "kifeheredik", de akkor aem fog zavarni. Mellbimbom koruli resz besotetedett,ami kicsit jobban zavar,de ez is a terhesseg velejaroja. Oszinten,en azt gondoltam sokkal tobbet fogok hizni,ugyhogy ez kellemes meglepetes volt,hkgy nincs igy,kivancsi leszek szulessel mennyi jon majd le. Kicsit aggodtam,mert igyis dagin kezdtem,mindigis azt hittem,tergesen egyenesen domper leszek,halistennek hasamon kivul szinte sehol nem hiztam.
2020. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 25 kgt híztam, rengeteg stria, a hasam még nem igen ment le.

De a súlyomon változtatok amint időm engedi, de most a kicsivel kell tornázni elég sokat, most az ő teste a fontos.

Amint rendezoztek a dolgok elkezdek mozogni és fogyozni.

2020. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 20 kilót híztam, de egyáltalán nem lettem csíkos vagy plöttyedt, pár hónappal később már le is ment a plusz súly.


Amúgy nagyon elégedett voltam a testemmel a szülés után, még sose éreztem olyan nőiesnek magam. Akkor láttam meg, hogy egyébként elég gizda, formátlan voltam előtte.

2020. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Most vagyok 36+3 és feljött eddig 11 kiló de igazából nem észrevehető csak a hasam nőtt meg a mellem egy kicsit.

Az elején fogytam mert sokáig rosszulléteim voltak... De utána se ettem feleslegesen.


Csíkom is csak a két oldalamon lett de nem vészes az a pár db.

2020. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az első terhességem alatt 14 kg-ot híztam, a másodiknál 19-et. Mindkétszer óóóóóóóóriási hasam lett, és kb. a 36-37. hétig nem lettek (újabb) striáim, csak a legvégén. (Az elsőt 42+0-n indították, a második 40+4-en indult spontán.) Rengeteg. A kilók hamar lementek mindkétszer (másodszor 2 héttel a szülés után már csak 2,5-3 kg maradt rajtam, de konkrétan kevesebb háj volt rajtam, mint előtte), csak a hasam lett löttyedt az elején. Az elsőnél talán fél év kellett, mire visszafeszesedett nagyjából, a másodiknál már szedek kollagént, máris sokkal jobb a helyzet, mint hónapokkal az első után (3,5 hete szültem).

Amit NAGYON nehezen viseltem, hogy én az elején híztam rengeteget mindkettővel, úgyhogy nagyon hájas lettem, és csak a végén "fogytam" le a szalonnákat (az utolsó 2,5-3 hónapban mindkétszer kevesebb, mint 1,5 kilót híztam összesen), szóval amíg nem volt babapocakom, irtó nehezen viseltem a hájasságot. A mellem növésének kifejezetten örülök, a sötétebb mellbimbó/areola kb. rögtön a szülés után visszavilágosodott. A linea nigrának pár hónap kellett az első után, hogy elmúljon, de nyomtalanul eltűnt. A striák abszolút nem zavarnak, inkább "viccesnek" tartom, hogy anyatigrishasam lett :) Az alakom kicsit megváltozott, de ez sem nagyon zavar, mindig is széles csípőm volt, és ezt szerettem előtte is, szóval egy kis plusz oda nem rendít meg... És amint tudok edzeni, visszatérek a mozgáshoz, és remélem, azt a maradékot is sikerül letornáznom, meg feszesednem.

2020. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 2 hete szültem lett pár striám de az utolsó 3napban mivel túl hordtam egy picit ha időbe jön megúszom. De nem bánom megéri számítottam, hogy ezzel jár így nem éltem meg rosszul. 18 kilót híztam leginkább én az utolsó egy hónapban sokat plusz ugye vizesedtem... de nem éreztem tehernek végig nagyon aktív és eleven voltam terhességem végéig egyszerűen imádtam. Eddig 10 kiló ment le a többit meg majd leadom 🙂

Nekem a hasam sem lett kötényes szépen vissza húzódott igaz nem lapos teljesen de nem olyan vészes rosszabbra számítottam. Véraláfutás rosszabb és csúnyább volt ahogy a doki próbálta kinyomni belőlem mivel a tolófájásoknál fájásgyenge voltam de így is csak 4 óra volt 🙂

Most érzem igazán nőnek, anyának magamat plusz 8 kilóval is! Nekem minden striát és plusz kilót megért bármikor újra csinálnám!

2020. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem hiztam, nem lett stria. Utóbbi szerencse kérdése,hasam azért elég nagy volt a végén. Kb 4 nap után full lapos is lett a hasam. De mindig sportoltam, terhesség alatt is, fiatal is vagyok.

Melleim változása ütött szívem 80 C-ről E-re nőtt, ha kiürül estére már most látom, hogy lóg.. De ez van.

2020. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyedül a hasam nőtt, én imádtam mindegyik várandósságom alatt nézegetni, soha annyi kép nem is készült rólam, mint pocakosan. Szerintem csodálatos egy várandós női alak. 🥰
2020. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!