Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szabad törökül...

Terhesség alatt szabad törökülésben ülni?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok (első baba) és én előszeretettel ültem eddig törökülésben, szerintem többször is, mint várandósság előtt, egyszerűen úgy volt kényelmes.

Viszont voltam a védőnőnél és ő mondta több más mozgással együtt (nem én kérdeztem rá), hogy a "törökülés tilos", mondván, hogy kinyílik akkor a méhszáj és hogy nagyobb eséllyel vetélek el... hát nyilván megijedtem és azóta nem ülök úgy...

Viszont megkérdeztem a nőgyógyászom, aki azt mondta nem tud olyanról, ami miatt tilos lenne a törökülés.

Most akkor mit csináljak?



2020. dec. 24. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem olvass szépirodalmat.
2020. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

A védönöd szerintem valami babonás ostoba lény!

A méhszáj garantáltan nem nyílik ki attól, ha törökülésben ülsz, de a medence izmait erösíti, esetleg könnyebb lesz a szülés, de vetélést biztos nem okoz!

2020. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A védőnő hülyeséget mondott, ha ennyitől kinyílna a méhszáj, akkor gyakorlatilag nem is szabadna terhesen mozogni, mert mindentől elvetélnénk várandósan.


Számos gyógytorna és jóga alap ülése a keresztezett lábú ülés, aminek egy fajtája a törökülés. Ha kényelmes, nyugodtan ülj így, csak arra figyelj, hogy ne feszüljön ilyenkor semmi és ne görnyedj előre.

2020. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az orvosnak hinnék. Ha kényeles, akkor ülj úgy.

Biztos van, akinek jobban oda kell figyelni, hogy mit, hogyan csinál, pl. ha vki veszélyeztetett terhes. De akinek nincs semmi baja, az sportolhat is.

2020. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot..
2020. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz lenne, akkor a nehezen beinduló szülésnél elég lenne csak törökülésben ülni. De jó is lett volna ha csak ennyi a dolgom!
2020. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész terhességem alatt ahol csak megoldható volt törökülésben ültem. Csak úgy volt kényelmes.
2020. dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minden nő törökülésben vajúdna, hogy hamar kinyíljon a méhszáj és gyorsan szülhessen.

Bárki bármit mond, gondolkodni muszáj!

2020. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen esetekben kell élni a lehetőséggel és lemondani a védőnőt, mert még a nulla segítség is jobb, mint a rossz.
2020. dec. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még arról, hogy a törökülés veszélyes lenne terhesség alatt. Inkább higgy az orvosodnak, mint a védőnőnek.
2020. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!