Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás elhagyása?

Dohányzás elhagyása?

Figyelt kérdés

Tudom kényes téma,és rettenetesen szégyellem magam,de érdekelne hogy mi módon tudom kivitelezni hogy ne gyújtsak rá?

6 hetes terhes vagyok,igen ez bőven elég ok lenne ezt is tudom.

3 gyerekem van,mind makk egészséges és a legkisebb 4550 grammal született.

Nem vagyok rá büszke.

Most hónapok óta próbálom letenni ezt a szart,mivel most muszáj letennem kérlek titeket hogy mit tegyek.

Úgy szenvedek hogy 0-24 ig csak ez a sz@r jár az agyamban.

Most azért akarom letenni mert szeptemberben elvesztettem egy babát,nem a dohányzás miatt,köze sem volt hozzá,de meg akarok tenni mindent.

Mellette a jelenlegi párom utál emiatt hogy rágyújtok.vagyis gyújtottam.

Az igazság az hogy kb 4 szálat szívtam egy nap de ezt is nullára kell leredukálnom.

Aki tud valami nagyon jó ötletet,a sárga földig lehordás nélkül írja meg.


2020. dec. 25. 19:17
 1/10 A kérdező kommentje:
*sajnos a hárommal dohányoztam
2020. dec. 25. 19:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nehéz leszokni,de hidd el megéri.Én 1 éve raktam le kb.15 év után.Nagyon meredek volt az első 3-4 hónap,mindig a cigire gondoltam,de kibírtam hogy ne gyújtsak rá,mégpedig úgy hogy jókat ettem helyette(sajnos).Fel is jött rám kb.15 kg amiből mára már 13-at le is adtam,persze fél év alatt fogytam le ennyit,de a lényeg hogy sikerült leszoknom és helyette eddzettem.Ez lett a "drogom".A lényege a mondamdómnak,hogy ha akarsz vmit igazán az a fejedben dől el és nincs rá praktika.Azért szoktam le,mert babát szeretnénk a párommal és nem akarom,hogy az én hibámból esetleg baja legyen.Nekem ez elég ösztönző volt.Gondolj te is erre és menni fog!Örülj a babádnak és vigyázz rá nagyon!
2020. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Magyarul, az eddigi három terhességed kedvéért se tudtad abba hagyni a dohányzást?


Akkor most hirtelen mi a bánat változott? Most miért szeretnéd letenni, ha eddig (szerencsésen) megúszták a gyerekeid a terhesség alatti dohányzás okozta bajokat?


Pro tipp, tedd le. Elhatározás és akaraterő kérdése. Nem a cigi a szar. Te vagy lelkileg gyenge.

2020. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves első,sajnos én is ezt teszem egyfolytába zabálok már amúgyis és mivel rendeződött az életem rengeteget híztam ez persze még több lesz a baba miatt és a cigi elhagyása miatt.

Második válaszoló ha elolvastad volna rendesen tudnád miért akarok leszokni nem csak emiatt,egyebként igazad van egy gyenge sz@r vagyok!!

2020. dec. 25. 19:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó irányba haladsz,azt a 4 szálat is el tudod hagyni csak bízz magadban és menni fog.Igen,általában hízás a cigi lerakás következménye,de megéri.Majd lemegy ha a baba megszületett,ha ügyes vagy.
2020. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha belegondolok abba hogy már nem dohányzom és nem hiszem el,mert,ha ismernél akkor tudnád,hogy nálam nagyobb dohányost nem nagyon hordott a föld a hátán és mégsem dohányzom már.Az ember sok mindenre képes,minden csak az akarat erő kérdése.
2020. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a legegyszerűbb az volt, amikor neki adtam anyumnak a maradék cigit ami volt még nekem otthon. Mert amég volt, mindig ez naaaa mégegyutolsót. Ahaa.. de aztán mivel nem volt otthon, nem volt mire rágyujtani :D szar volt, eléggé, 1 hét ideg, aztán lassan "jobb" lett. Én tornázni kezdtem el stresszlevezetés képpen. Bár én elötte is tornáztam, de terhesen azt a fajtát nem lehetett, ugyhogy mamitorna! Én nem zabáltam, nem tudom hogy hogy tud helyette valaki enni, én nekem nem volt ilyen, de tesómnak pl igen. De hát ki hogy reagál.
2020. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én odaadtam öcsémnek ami volt itthon. A covid miatt itthon volt a nagy gyerek a suliból és mivel nem mentem vele sehova nem tudtam cigit sem venni.

Egy hétig nagyon rossz volt. Folyamatosan ettem volna. De inkább takarítással ütöttem el az időt. Ha nagyon rámjött akkor kekszet ettem vagy ropit ami nem hízlal. Kitartás!!

2020. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkàbb cigizztovàbb de be pottyants mêgegyet...nem kell több ember
2020. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb anya azt mondja, mindent meg fogok tenni a gyermekekért. Ez az első amit megtehetünk. (mondom ezt erős dohanyosként) amikor megtudtam, a bontott dobozokban volt néhány szál, azt elstivtam és onnantól többet nem. Csak és kizárólag akarat, önkontroll és a babád iránti szeretet kell hozzá. Semmi más
2020. dec. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!