Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen szabad munkaszüneti...

Terhesen szabad munkaszüneti napon dolgozni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy túlórázni nem szabad, de mi a helyzet a március 15 és társaival? (olyan munkahelyre gondolok, ahol ezeken a napokon is van munka)
2020. dec. 28. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Vendéglátásról beszélünk?
2020. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Persze, ugyanolyan nap, mint a többi. A túlóra meg relatív. Nekünk 24 órás műszakaink vannak, 3 naponta egyszer. A szülésem előtt 2 hétig így dolgoztam.
2020. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Én dolgoztam ezeken a napokon is. Túlóráztam is, ha úgy volt. Úgy tudom, csak a gyerek betöltött 3 éves koráig nem kötelezhet a munkahelyed túlórára/munkaszüneti napokon munkavégzésre. Nekem legalábbis ezt mondták a HR-en, amikor megkérdeztem, hogy nem lesz-e baj ebből.
2020. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vendéglátás, ssc-ben dolgozom, külföldi vevővel.

Alapvetően nincs nálunk túlóra, mert viszonylag rugalmas a munkaidő, ha egyszer tovább vagyunk, máskor max előbb elmegyünk/később kezdünk, viszont a november/decemberben több munka volt, és engedték a túlórát, viszont szólt a HR, hogy a gyerek 3 éves koráig, onnantól kezdve, hogy orvos megállapította a terhességet, nem lehet túlórázni.

De akkor megkérdezem majd a HR-t, ezek szerint munkahelye válogatja. (Bár a testvérem tavaly szült, és míg előtte sokat túlórázott, terhesen nem engedték neki)

2020. dec. 28. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idézet:

A munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek 3 éves koráig, továbbá a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke 3 éves koráig, egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható, a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be, éjszakai munka, rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el. A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben végzendő munkára a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig.

Szóval nem lehet munkaszüneti napokon dolgozni.

2020. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

#5 - de, lehet, ha te önként vállalod, csak a munkaadó nem rendelhet el kötelező túlórát/munkanapot.

Amúgy én is SSC-ben dolgoztam, hasonlóan rugalmas munkaidőben, és nálunk ez volt a hozzáállás.

#3 voltam

2020. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

HR-es vagyok SSC-ben. Önként vállalt túlóra hivatalosan és munkajogilag nem létezik. A kifizetett túlórát el kell rendelni minden esetben. Az ünnepnapi munkavégzés SSC-ben is túlórának számít és a munkáltatónak el kell rendelni. Hivatalosan nem lehet kismamáknak túlórát elrendelni, és pl. a jelenléti íven sem jelenhet ez meg - munkaügyi ellenőrzés során ezek miatt a munkáltató megütheti a bokáját.

Szóval mi sem engedjük a kismamáknak.

2020. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

#7 akkor nem értem, ez hogy működik. Most nem kötekedésből, de akkor az #5 válaszában a "munkavállaló hozzájárulása" pontosan mit takar, ha nem létezik önként vállalt túlóra?

Elég nagy multinál dolgozom SSC-ben, és nekem bizony rendesen kifizették terhesen a túlóráimat meg május 1-ét is, pedig nagyon jól tudták, hogy babát várok, mert május végén mentem is elfelé szabira majd CSED-re. Szóval nem tudom, mit trükköztek akkor, hogy ezt meg tudták oldani, és kétlem, hogy a big5 egyikénél bármiféle jogszerűtlenséget bevállalnának egy egyszerű kis beosztott kismama kedvéért.

2020. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenlőtlen munkaidő-beosztásra vonatkozik a beleegyezés, többi esetben nem lehet elrendelni pl túlórát.

Biztos elkerüli a munkaügyi ellenőrzés, vagy inkább fizeti a büntetést. 5 voltam.

2020. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Igy van, az egyenlotlen munkabeosztasra vonatkozik a munkavallaloi hozzajarulas. Ez nem a tulorat jelenti. Munkajogasszal is tobbszor egyeztettunk ezugyben, a Munka Torvenykonyve is vilagosan fogalmaz. Ha bevallaltak, nyilvan valamilyen oka volt, de ettol meg nem jogszeru.
2020. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!