Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amíg tart a rosszullét a...

Amíg tart a rosszullét a terhesség alatt, addig feltételezhetö, hogy a baba jól van odabent?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok és nagyon féltem a babát, hogy nehogy baj legyen (vannak egészségügyi gondjaim is, illetve 4 év után sikerült teherbeesnem, uh alapból parázok). Vannak rosszulléteim minden nap, de nem hánytam még, inkább éhséggel párosul a rosszullét. Szinte egész nap rágok valamit, hogy ne legyek éhes / rosszul. Àllítólag a rosszullét jó jel - hogy sok a hcg -, de az enyém nem annyira vészes, mert hányni nem hányok. Mivel nem mehetek naponta uh-ra ( :) ), hogy tudjam minden rendben van, így ebböl próbálok tájékozódni. Tudom, tudom, nyugodjak meg...Igyekszem én, de nem megy. :)

2021. jan. 6. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk 6 év után fogant meg az első gyerkőc, nulla rosszullétem volt. Egészséges, okos kislány, ahogy a kistesói is, akikkel szintén nem volt semmilyen tünetem. 😊 Nem jelent semmit a tünet.
2021. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 9 hetes és 2 napos vagyok, nekem tegnap a tüneteimet mintha elvágták volna, csak a fáradtság maradt meg. Remélem minden rendben van. De olvastam, hogy hol erőssebbek, hol gyengébbek a tünetek. Próbálok én is nem aggódni.
2021. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem garancia, ugyanis a rosszulléteket a hcg hormon okozza. Amíg az jelen van a szervezetben, addig rosszullétek is lehetnek. A hcg kiürülése hetekig is tarthat egy megszakadt terhesség esetén, attól függően, mennyire volt magas a szintje.

De próbálj meg nem ezzel foglalkozni. Sajnos tenni nem tudsz semmit, ha esetleg bekövetkezik.

2021. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az első mozgásig (kb 16-20. hét) így is marad.. :( Szerintem ez a legnehezebb időszak, amikor nincs visszajelzés.

Mindenesetre a rosszullétet ne vedd alapul, mert egyik napról a másikra el is múlhat, ami nem jelent rosszat természetesen. Tudom, hogy félted, mindenki félti ilyenkor, én is 3 hónapig nézegettem a wc papírt minden pisilés után, nehogy egyszer vért lássak, de tényleg egyetlen megoldás van erre: az idő. Ha pedig ne adj isten valami történne, azt sajnos nem lehet befolyásolni, csak orvosilag ritkán. Épp ezért frusztráló ez az időszak.

Ha teheted, mozdulj ki többször, sétálj, üsd el az időt valamivel és meglátod hamar eltelik az idő az orvosi látogatások között és ott úgyis látni fogod, hogy mozgolódik. :)

2021. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2/3 én 8+5 napos vagyok. Nagyon drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen :)


Köszönöm a válaszokat. Akkor nincs más megoldás, mint nem aggódni. Ha valakinek van erre bevált módszere, hogy azt hogy kell, szívesen veszem. :D

2021. jan. 6. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2 es vagyok

Aranyos vagy! Én is drukkolok nektek! Kitartást! 🤞 :)

2021. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

(4)

Nekem a sütemény és péksüti sütés volt a megoldás a kezdeti figyelem elterelésre, na meg a munka.... :D

Első terhességemkor pedig igyekeztem társaságban lenni, munka után kávé emberekkel vagy ilyesmi, de most a Covid alatt ez kivitelezhetetlen ha az ember felelősségteljes szeretne maradni..

2021. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es: az nem jó, mert abból bizony én is ennék. :D Ès a plussz 3 kiló 4 hét alatt már ígysem túl bíztató kezdet... :D

A munka meg...most is dolgozom, aztán it írogatok Veletek :D :D

Sportolni szívesen sportolnék, de nem is merek a 12. hétig - pláne, hogy veszélyeztetett lettem -, meg nagyon nincs is hol. A kutyákkal szoktam kimenni, de azt már 5 éve csinálom, szóval annyira az sem köt le, mint érdekesség :D

Na majd kitalálok valamit, mert ezt a "rinyálást" már én is unom :D


Köszönöm a jó tanácsokat, akkor türelemmel leszek.

2021. jan. 6. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs ennyire konkrét összefüggés. De a pozitív példák sorába beállok, én is csak üres gyomor miatt émelyegtem, de soha nem hánytam. Ha megéheztem és ettem egy-két kekszet, hamar elmúlt. Ennek ellenére nem volt semmi gond
2021. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 10+1 voltam, mikor elvágták a hányást, de a fáradtság, mellfájdalom, álmatlan éjszakák megmaradtak. Addig sajnos ilyen, míg el nem kezd mozogni, bár azután meg jön a ,,nem mozgott ma annyit, mint tegnap", ,,jók legyenek a méretei", ,,nehogy koraszülött legyen", ,,szülés közben ne legyen semmi komplikáció"...

Az aggódás a gyerekért a két csíknál kezdődik :D

30 hkm

2021. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!