Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni mit jelent...

Tudnátok segíteni mit jelent ez az ellenanyagszűrés eredmény?

Figyelt kérdés

A védőnőm azt mondta, hogy ellenanyagot termel a szervezetem, de nem igazán értem akkor miért negatív van odaírva. Totál megijedtem, orvoshoz csak jövőhéten jutok.


[link]



2021. jan. 6. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert bizonyos ellenanyagok találhatók.

Ez annyit jelent, hogy pcs előtt, vagy ha természetes szülésre készülsz, akkor a szülés beindulásakor vesznek vért, amit kiküldenek az OSZV-be, és csinálnak vérválasztást, ami alapján kiderül, hogy egy esetleges transzfúzió esetén pontosan milyen vért kaphatsz (a termelt ellenanyagok miatt a "sima" csoportazonos nem lesz jó). Ebből a vérből küldenek a kórháznak tartalékba, ha kéne, ha nem használták fel, akkor visszamegy az OVSZ-be.

2021. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Akkor ha jól értem a babának nem lehet ettől baja? Már olyanokat olvastam össze - vissza ma... Tudom, nem lenne szabad, de tavaly a kisfiamat a 32. héten veszítettük el és most igazi paramami vagyok.
2021. jan. 6. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt!

Ezt nem tudom pontosan, de nem gondolom. Nagyon sokaknak van ellenanyag pozitivitása, és azért nem hallottam, hogy emiatt lett volna probléma azon kívül, amit írtam, hogy az anyuka nem kaphat akármilyen vért. Ez kialakulhat akár egy vírusfertőzéstől is, lehet a következő vérvételnél már nem lesz semmi a véredben. Ettől függetlenül az újabb vérvételt a szülés előtt mindenképp megcsinálják majd.


Boldog babavárást, könnyű szülést kívánok!

2021. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm!
2021. jan. 6. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem termel ellenanyagot a szervezeted, hiszen oda van írva, hogy az ellenanyagszűrés és a direkt coombs is negatív.

Csak vannak extra vörösvérsejt antigénjei (az antigén és az antitest nem ugyanaz....)

2021. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezért nem értem én sem. De akkor ez most mit jelent? Tulajdonképpen azt, amit az 1. írt?

Ha jól értem, vannak vörösvérsejt antigének a véremben, ezért kell majd plusz vérvétel, mert nem teljesen a vércsoportommal azonos vért kellene esetlegesen kapnom ha komplikáció lépne fel szüles közben?

Bocsánat, totál sötét vagyok ehhez.

2021. jan. 6. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez a legtöbb orvos is sötét. A transzfúziológusok értenek hozzá kb, és ennyi:D


A lényeg az, hogy nem csak az 2 vércsoport rendszer van, amit a suliban tanítanak (AB0 és Rh), hanem azon kívül még vagy 30, plusz az Rh vércsoporton belül is vannak altípusok.


A terhesség során akkor lehet csak gond, ha ellenanyagok is termelődnek, de nálad ilyen nincs, hiszen ott van a leleten, hogy az ellenanyagszűrés negatív.


És pont azért kell választott vért kapnod, hogy teljesen azonosat kapjál.

2021. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A védőnő mi alapján mondta, hogy pozitív? Én egyetlen pozitív dolgot látok a papíron és az a vércsoportod.
2021. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem én sem. Kérdeztem tőle, hogy ez most pontosan mi is vagy honnan látja. Erre annyit mondott, hogy erre csak hematológus tud válaszolni. Nekem ez nagyon furcsa, mert szerintem csak akkor mondok valamit -főleg egy olyan kismamának, aki egy ilyet átélt- amit tutira el tudok magyarázni és biztos vagyok benne.

Szóval hazajöttem és egész nap bújtam a netet miatta és az egész napot átidegeskedtem...

2021. jan. 7. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!