Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máj hemangioma (érdaganat)...

Máj hemangioma (érdaganat) kihatással lehet a terhességre?

Figyelt kérdés

Két éve találtak nálam egy 13 mm-es máj hemangiomát, amit először negyedévente vizsgáltak újra, majd mivel nem nőtt, mondták, hogy évente elég kontrollra menni. Tavaly októberben kellett volna mennem kontrollra, de a covid miatt lemondták az időpontot és nem is adtak újat. Azóta kiderült, hogy várandós vagyok (10 hetes) és kicsit félek attól, hogy valami bajt okoz majd. Anno az orvos azt mondta, hogy a hormonháztartás megváltozása okozhatja az érdaganat növekedését, amit ha eléri a 3-4 cm nagyságot, akkor veszélyessé válik és műteni kell. A várandósság pedig igencsak befolyásolja a hormonok alakulását.


Okozhat gondot ez terhesség alatt? Van itt olyan, akinek hasonló problémája van/volt?


Orvossal csak jövő héten fogok tudni beszélni, a terhesség megállapítás során pedig nem válaszoltak erre, csak annyit mondtak, hogy majd beszéljek erről a várandós gondozást végző orvossal 😔

Próbáltam utána is olvasni, de magyar nyelvű cikket nem találtam a témában, az angol szakirodalomban pedig megoszlott volt a vélemény. Valahol azt írták, hogy ez gyakori és nem okoz gondot, máshol viszont egyenesen azt tanácsolták, hogy az a nő, akinek ilyen érdaganata van egyáltalán ne akarjon gyereket szülni.


2021. jan. 13. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Növekedhet, követni kell. Amúgy gondot nem okoz.
2021. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!