Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gaz hogy nem ettem...

Mennyire gaz hogy nem ettem eleget ebbol?

Figyelt kérdés

A tergessegem elso 3 honapjan nem szedtem terhes vitamint, meg ugy igazan semmit sem. Neha ettem zoldseget es gyumolcsot de nem sokat.


Es miutan elkezdtem szedni a terhes vitamint sem ettem tul sok zoldseget meg gyumolcsot. 36 hetes vagyok... es most rossz ebbe bele gondolni.. mennyire lehet ez gaz?



2021. jan. 19. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ez hosszútávon fog kiderülni. Ha szoptatsz, akkor èrdemes lenne majd tudatosabban táplálkozni.
2021. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Regen sem volt terhesvitamin, megis megszultek, felneveltek a gyerekeket.
2021. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan már, semmi jelentősége, én mindent kihánytam az első trimeszterben, terhesvitamint be se tudtam szedni, azt mondták ilyenkor még nem is kell neki tápanyag, csak később, egyébként akkor is hánytam, baba normál súllyal született.
2021. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ne gondolj bele, mert parázni bármin lehet és áldott állapotban sokkal hajlamosabbak vagyunk rá, miközben meg a stressz is rossz a babának, amit meg nem csináltál, azon nem tudsz változtatni. Legközelebb szedj D+K-vitamint végig, emelt szintű folsavat és jódot meg már a fogantatás előttől, a folsavat a 12. héten el lehet hagyni. Ezen felül, ha eljutottál a 36. hétig úgy, hogy nem tapasztalsz magadon hiánytüneteket, akkor valószínűleg egy várandósvitamin se dobott volna rajtad sokat. A szervezeted úgyis mindenben a babát szolgálja ki először, úgyhogy nem nála fog jelentkezni a hiány először, hanem nálad. Azt meg észrevetted volna és gondolom, hogy cselekedtél volna. A D+K-vitamint már most elkezdheted, mert azt már normál állapotú embereknek is ajánlják.
2021. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A terhesvitamin csak egy bónusz, az első trimeszterben (de igazából a fogantatás előtt) a folsav az egyetlen, amiről bizonyították, hogy pozitív hatása van, megelőzi az idegcsőzáródási rendellenességeket, de hát ez mostanra már rég kiderült volna, ha gond van. A többin meg ne aggódj, a baba megkap mindent, amire szüksége van, eddig is megkapott, max neked jutott belőle kevesebb, de ha jól érzed magad te is, akkor nagy baj nem lehet.

Annyi csak, hogy olvastam pár tanulmányt, ami arról szólt, hogy a babák a magzatvízen és az anyatejen keresztül már megismerkednek az otthon ízeivel, és ez minél változatosabb, annál könnyebb lesz a hozzátáplálás mert nem lesz annyira idegen számukra az eltérő ízvilág. Esetleg ebből a szempontból lenne érdemes kicsit odafigyelned, hogy több egészséges kaját egyél, mert jellemzően a babáknak zöldségekkel és gyümölcsökkel kezdődik a hozzátáplálás/kóstoltatás, és ha addig pont azokat nem ismerte különösebben, akkor talán nagyobb averziót érezhet ezekkel kapcsolatban.


OFF kérdés: ha se zöldséget, se gyümölcsöt nem eszel (sokat), akkor mégis mit? Én ezt annyira nem tudom elképzelni, a reggeli szendvicsemen is ott figyel pár szelet uborka, paprika, mellé paradicsom, az ebédemben is azért van legalább egyféle zöldség (akár rizsbe keverve, akár a tejszínes szószban a tésztán, de csak simán ha elképzelek egy bablevest vagy egy főzeléket, de minimum savanyúságként a csemegeubi, káposzta vagy ecetes paprika, ezek is zöldségek és rostok és van bennük azért még egy kis maradvány vitamin, valahogy olyan nehéz elképzelni, hogy valakinek ez tényleg jelentősen kimaradjon az étrendjéből, és mégis jóllakjon és ne legyen egysíkú az egész).

2021. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom


Utolso!

Ezek meg vannak csak keveslem !?

2021. jan. 20. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!