Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek eleget ettem ma...

Szerintetek eleget ettem ma vagy túl keveset?

Figyelt kérdés

Reggel ittam egy fél csésze kakaót és ettem 2 csokis korongot,nem jut eszembe a neve.

Délben,ebédre ettem egy tál gyümölcslevest,kicsit később egy tál sültkrumplit.

Délután ettem fagyit.Estefelé ettem megint egy tál gyümölcslevest és pár kocka csokit.


Általában többet szoktam egy nap enni..


Meg ma mintha azt érezném hogy akkor vagyok éhes,ha eszek valamit.Lehet hogy "felborult" az érzékelésem?

Szerintetek nagy bajt okoztam magamnak?


2016. aug. 7. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Keveset ettél,de nyugi ez még nem vészes😊 mondjuk lehetne picit egészségesebben. De a bunözés is néha fontos😉Szerintem nem borult fel. Velem is elő szokott fordulni az ilyen.
2016. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Hát azzal inkább okoztál bajt, hogy egészségtelenül eszel, de valóban keveset ettél.

Viszont függ attól is, hogy hány éves vagy, milyen magas és hány kg, valamint miféle munkát végzel/mennyit mozogsz.

Az viszont baj, ha csak akkor érezted, hogy éhes vagy, mikor elkezdtél enni, mert valószínűleg előtte is éhes voltál.

2016. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem túl keveset ettél hanem helytelenül. A csoki, a fagyi nem helyettesíti a normál, kiegyensúlyozott, tehát nemcsak szénhidrátot, hanem fehérjét és zsirt is tartalmazó ételeket. Természetesen ha nem rendszeresen étkezel ilyen egy oldaluan, nem okozol magadnak nagy "bajt" csak kellemetlen gyomorpanaszokat...
2016. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez normális...én sosem eszem ettől többet.

Mindenkinek más a tápanyag- és energia igénye, van aki madárnyi adagokkal is megelégszik, mint pl. én (és egészséges vagyok mint a makk), van akinek meg annyit kíván a szervezete, mint egy fél malacé...A párom pl. baromi sokat tud enni. Mégsem hízunk/vagy fogyunk egyikünk sem!

Függ attól is, hogy kemény fizikai munkát végez az ember, vagy rendszeresen sportol (ilyenkor követeli a szervezet a nagy mennyiségű kalória bevitelt), vagy ha pl. egész nap az irodában ül, akkor ahhoz nem kell sok kalória!

A szervezet jelzi, hogy mennyi kajára van szüksége, csak figyelj a jelzéseire! Ha éhes vagy egyél , ha nem, akkor ne erőltesd!!!

2016. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!