Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Nektek mérték már...

Kismamák! Nektek mérték már hosszában a pocakot hogy a terhességi hetet megállapítsák? Bejött a mérés?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy szeméremcsonttól méhfenékig centizik és ha pl.32cm akkor 32hetes a baba:-)

Mi itthon apával megmértük 28+5naposan és 30cm..A doki szerint is nagyobb a baba 1héttel.


2010. aug. 15. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
igen ez a védőnők által mért érték általában pontos. nem nálam nem mérték igy de nyugaton főleg amerikában sokszor láttam müsorokban- birth stories- usa filmekben is igy állapitják meg a magzati méretet ha nincs uh a rendelőben.
2010. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi:-)Én is néztem ezt a sorozatot és ezért mértem,kiváncsi voltam mit mutat..

A héten megyek védőnőhöz és vele is leméretem.

2010. aug. 15. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem mérték így. Bevallom, most megpróbáltam, de nem tudom, honnan hová kell tartani a centit, hogy pontos érték jöjjön ki. Ha leírod pontosabban, akkor szívesen megmérem, hogy azonos-e a heteim számával :)
2010. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az USA-ban elunk. Nekem most merte masodjara a pocakomat igy a doki. 28 hetesen, 29-et mert. Mondta is, lehet elobb jon es az is elofordulhat, hogy nagy a baba. De becsulom bennuk itt, hogy nem ijesztgetnek es nem beszelnek feleslegesen, hogy a kismamara rahozzak a fraszt!

De nekem mar a 24. heten megtartott (??!!!!!!) genetikai uh-n elore jeleztek, hogy nem aprosag es hogy okt.27 helyett, 19-re kellene valtoztatni a kiirt idopontot...mi csak megegyeztunk a dokival, hogy baba ugyis jon, amikor jonni akar...

2010. aug. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elso terhesseg alatt a 20. hettol nagyobb volt a babam kb ket hettel, a mehem magassagat is nezegette a szuleszno a 30. hettol es mindig nagyobb volt, mint kellett volna lennie. Sokat hallgattam, hogy ihaj-csuhaj, milyen nagy baba lesz. Vegul a 40. heten szuletett 3700 grammal es 55 cm-rel, nem volt kicsi, de nem is volt oriasi.

A 2. terhessegem vegen a doki kicsinyelte mindig a pocakomat olyan formaban, hogy szerinte alacsonyan volt, uh-t is csinalt emiatt tobbszor, mert azt gondolta, hogy nagyon pici a gyerek. Neki sem lett igaza, vegul szinten a 40. heten szultem es 54 cm, 3100 gramm lett a fiam, kisebb volt, mint a batyja, de azert nem szamitott apronak.

2010. aug. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!A szeméremcsonttól a méh fenekéig(tetejéig)kell centizni:-)Nekem mindkét gyerköc "nagy" volt hozzám képest.3800gr és 3600gr-ok.Késői ovuk mellett,41 és 39.hétre születtek.Most 28napos ciklusnál és korai ovunál estem teherbe így szerintem is lehetséges az az 1hét plussz:-)

Holnap megtudom mit mond a védőnő..

2010. aug. 16. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!