Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34. héten 2000g-ra becsülték...

34. héten 2000g-ra becsülték a babám súlyát. Az orvosom szerint egy héttel kisebb, és beakar fektetni a kórházba, mert valami infúzióról kapok stb. Szerintetek nem túlzás? Hasonló eset? Jól megijesztett.

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

talán csak ti se vagytok óriásiak bár tényleg kicsi de lehet hogy csak a lepény van elöregedve.


tüdőérlelőt akar adni hogy ha nem hizik megcsászározzon?


az az igazság hogy ahhoz hogy válaszolni tudjunk kicsit többet kéne tudni..

a másik meg az hogy miért nem a dokit kérdezed....


Miért szükséges?

mit akar adni?

mekkorának kellene lennie?

mit jósol / mi a véleménye?


ilyesmit biztosan nem harapja le a fejed..

2010. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos súlybecslés sosem pontos, de ezzel az orvosod is tisztában van szerintem. Az egy hét eltérésből sem szoktak ügyet csinálni. Nekem is volt, hogy fiatalabbnak mérték egyik ultrahangon, aztán a következőn meg már 1 héttel idősebbnek, nem egyformán és egyenletes ütemben fejlődnek a babák.

Ennek ellenére mégis hallgass az orvosodra, nyilván nem ok nélkül akar befektetni a dokid. Az a biztos, ha még egyszer rákérdezel, hogy magyarázza el, pontosan milyen kezelésre van szükséged.

Mi itt csak találgatni tudunk, és ez rajtad nem hiszem, hogy segít. (Lehet, hogy pl. neked van szükséged arra az infúzióra, és nem is a babának)

2010. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 hét miatt nem lenne gond , szerintem ennél bővebb a probléma, hogy be akar fektetni. Az 1. hsz jól írja, hiszen a dokid ismer, ő tudja pontosan elmagyarázni. Lehet , nagyon öregszik a lepény, és ez is baj. De az is lehet, hogy genetikailag kicsi a baba, viszont azért megfigyelésre szorul, nehogy gond legyen.Ezt innen mi nem tudjuk megmondani, csak az orvos.
2010. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem is befektettek mert kicsi a súlya kemény 4 napra amikor rá jöttek hogy jól fejlődik csak vagy le van maradva vagy elszámoltak.De végülis 3650grammal született.Nem kell mit adni a mérésre.Sőtegyik szobatársam 5 hétig feküdt mert kicsi a súlya a babának(38hetesen is 2400-at mértek)de 38 hetesen 3500grammal szült.' kg-ot tévedtek.Úgy-hogy nyugi,nem mindig pontos a mérés.
2010. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Nincs elöregedve,szép állapotban van.

Minden teljesen normális.

A baba súlya kevés...

De olvastam hogy valakinek 1700g-ra becsülték és azt mondja hogy a normálba még belefér...

Akkor nekem miért nem normál?

10nap alatt 500g-ot hízott a 32.héten.

Írt fel valami gyógyszert,de elég rossz tőle a közérzetem:(

Nem csak a súly kisebb hanem minden mért adat is,de arányosan kissebb mint a súlya.Kb 2mmkülömbségek vannak a "normáltól"amit olvastam.

2010. aug. 16. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális... nekem is kicsi volt és végül időre!- 39+6-ra született 2580 gr/48 cm lett .. ő is kicsi.


nem is b@szogattak a dokik.

2010. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj, az sem baj ha kicsi, majd itt kint úgyis nöni fog!:)

Nekem 32 hetesen 1500 g volt a kicsi, most nem tudom mennyi de erre is azt mondta a dokim, hogy teljesen normális. Szóval ne aggódj!:)

36 hetes

2010. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!