Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok és...

14 hetes terhes vagyok és iszonyatosan kívánom a savanyú káposzta levét, viszont a nátrium benzoát miatt nem tudom mennyire lenne jó ötlet meginni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Hogy' kerül bele natrium benzoát? Minek? Ha nem bizol a vásárolhato termékekben akkor savanyits magadnak. Káposzta meg so kell bele, semmi más!
2021. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
amennyi abban van, semmi bajod sem lesz tőle :) A befőttekhez én is szoktam bele tenni egy csipetnyit.
2021. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Elméletileg olyan mennyiségben, amit te innál, nem okoz problémát, megtalálható a szörpökben, üdítőkben, mustárban is. Természetben pedig a bogyós gyümölcsökben is.

Sőt, még hasznos is (na nem a leve, hanem maga a savanyú kápi) hiszen tele van vitaminokkal, jótékony hatással van az emésztőrendszerre is.

2021. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Piacról termelőtől vegyél, abban nem kell, hogy legyen benzoát.
2021. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Savanyíts magadnak almaecettel. :)

4-esnek!

A piaci termelők is használják, sajnos. Olyan mennyiségben, amennyit eladnak, nem tudnak természetes úton savanyítani. Nincs rá idő.

Egy valamikor az egyik vecsésinél dolgozó mesélte el, amikor kérdeztem, hogy mi a fenétől olyan vadsavanyú olykor a káposzta, hogy leégeti az ember nyelvét.


Íme egy eset, és nem egyedi volt, az biztos.

[link]



A közérti, multinál kapható zacskós savanyú káposztát nem szabad megenned.

[link]


Olvasd el az összetételt, és elájulsz.

A többit is érdemes elolvasni, van bennük étkezési só, kálium, nátriumbenzonát.


Szóval: savanyíts magadnak!

2021. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!