Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételeket főztetek meg...

Milyen ételeket főztetek meg előre és fagyasztottatok magatoknak a szülés előtt?

Figyelt kérdés
Ötletekre lenne szükségem, nem nagyon tudom, mit tegyek el, de szeretnék legalább az első 1-2 hétre eltenni valamit
2021. febr. 17. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Semmit 🤣

Hazajövetelünk másnapjától ketten voltunk egész nap a gyerekkel, és minden nap tudtam főzni...

2021. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akikhez eljutott a kérdés, ami az volt, hogy MIKET főztetek. Nem életvezetési tanácsot kértem. Az első gyerekemnél nem tettem el semmit, pedig kellett volna. Az első 3 hónapban nem volt időm főzni, mert nem voltam olyan szerencsés, hogy nappal órákat aludjon a babám.

A másodiknál pedig még annyi se lesz, mivel amikor a kicsi alszik, a naggyal is foglalkozni kell, nem fogom őt parkolópályára tenni, hogy bocsi, most anya főz. Apa szintén zenész. Ne már a konyhában indítsa az estét ahelyett, hogy a fiával játszik kicsit.

És de, baromira kell spórolni sajnos. Ez van.

2021. febr. 17. 12:27
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Én a kérdésre válaszoltam mégis le lettem pontozva 🤔🤔😂😂
2021. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem főz, így nem volt ezzel gondom. De amit mi le szoktunk fagyasztani, azok pl krémlevesek, brokkolikrémleves, zellerkrémleves, most olvasztottuk ki az egyiket, nem is látszik a fagyasztás.

A pörköltek még jók, azokon sem szokott látszani. Bolognai, milánói szósz, amihez már csak egy adag tésztát kell kifőzni, és így félig frisset eszel.

Panírozhatsz be előre sajtot, húst, halat, berakod a mélyhűtőbe, előveszed és gyorsan kisütitek. A rizsnek sem szokott komoly baja lenni.

Anyukám pl vesz pár kiló kenyeret, amit nem tudnak egyszerre megenni, megy a fagyóba, amikor kell, előveszik, így ritkán járnak boltba, mert mindig van otthon szendvicshez való, és teljesen jó állaga marad a kenyérnek fagyasztás után.

Készíthetsz még rakott ételeket is, mint a rakott krumpli, rakott tészta, rakott brokkoli. A káposztát, karfiolt nem tudom, mennyire fogod tudni megenni, ha szoptatsz.


Főzeléket annyira nem ajánlom, most vettünk egyet elő, de eléggé fura állaga lett.

2021. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
Menüt kell rendelni. Tudod mikor főznék minden nap. Baromi fárasztó. Fagyasztani pörkölt maximum. A többi elég ehetetlen. Töltött káposzta,azt meg nem szabad. Nem egyszerű,de legolcsóbban egy menü rendeléssel jössz ki.
2021. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem olcsóbb ha rendel. 4 főre 1 menü nem elég. Ha 1000 a menü,akkor abbol kell 3 minimum... Az 3000... Abból meg vígan megfőz.
2021. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Semmit nem főztem előre, a férjem főzött egy hónapig. Más segítség nem volt. Ami jól jött, és általában van a fagyasztóban, az tisztított, szeletelt csirkemell, karaj, tarja, csirkeszárny, ezeket szinte pár perc előkészíteni sütéshez miután kiolvad. Így mindig úgy tudom elkészíteni amihez épp kedvünk van. Virsli, tisztított hal, halászlé alap, zöldségkeverékek, füstölt hús, panírozott-valamivel töltött húst is szoktam előre elkészíteni és eltenni. Töltött káposzta, tortaszelet, sütemények, felvágottak ezek is jól bírják. Üvegben lecsó, konzerv bab szintén hasznos.
2021. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Off:

16# Az én férjem pl 180 cm,89 kg és nem lenne elég neki 1 menü,neki 2 kellene,plusz 2 gyerek meg én,tehát inkább minimum 4 menü. Ez itt nálunk 4400 ft. De jól gondolod és igazad van.

Akkor veszek egy kg húst,meg burgonyát és kész a brassói 1500 ft-ból. Ez csak egy példa volt.


Kérdező! Rántott húst,fasirtot,bablevest(mondjuk ez neked pont nem jó),pörköltet,rizses húst,spagetti szószt,lasagnet,sült csirke combot,husit simán fagyasztottam már le. A férjem sofőr,a mai napig fagyasztgatok neki.

2021. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Napok óta foglalkoztat ez a kérdés mert én is szeretnék fagyasztó a kaját eltenni.

Tegnap pizza volt nálunk, így feltéttel együtt eltettem egyet a fagyóba, szerintem ugyanúgy működik mint a bolti mirelit, csak erre azt raksz amit te szeretnél. :)

Én más esetben szoktam rántott húst eltenni (folpakkal választom el a szeleteket), kész fasirtot tálcástól lefagyasztom és a végén amikor megfagyott mehet zacsiba, csináltam már pogácsát is, rendesen kiszaggattam, megkentem tojással, megszórtam sajttal, tálcán fagyasztottam és zacsiztam. :)

Csináltam nudlit is, szilvás gombócot és linzer tésztát is, ezek mind 'működnek'

Szoktam azt csinálni hogy ha tudom hogy hentestokányt fogok csinálni, akkor előre úgy teszem el a húst, sonkát a fagyasztóba, hogy amikor előveszem csak dolgozni kelljen vele..

Túróskabátyuskát is lehet..

Szerintem pácolt húst is...


Remélem segítettem 💗

2021. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!