Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételeket főztetek meg...

Milyen ételeket főztetek meg előre és fagyasztottatok magatoknak a szülés előtt?

Figyelt kérdés
Ötletekre lenne szükségem, nem nagyon tudom, mit tegyek el, de szeretnék legalább az első 1-2 hétre eltenni valamit
2021. febr. 17. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Én rendeltem ezt a teletál napi menüt, illetve anyukám főzött 1-2 dolgot és áthozta. Hétvégente meg férjem főzött valami egyszerűt. Kifejezetten ezzel a céllal nem főztem előre ételt, hogy szülés utánra legyen. Kevés dolgot lehet úgy lefagyasztani, hogy az tényleg finom legyen amikor kiolvasztod. Ha a rendelés nem opció, én inkább megkérnék valakit, hogy készítse el, akár úgy is, hogy odaadom az alapanyag pénzt, csak ne kelljen a fagyóból enni folyton.


Ha nagyon semmi nem játszik, esetleg bolongait tudsz csinálni meg valami szószos húsos ételt, az úgy ahogy kiolvasztva se rossz.

2021. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Pörkölt, töltött káposzta, leves, brassói, panírozott hús...volt bagett a fagyóban és halrudak is. Az első 2 hétben anyósomék hoztak pár alkalommal kaját, de utána már szerencsére tudtam főzni, mert nagyon jól alvó babám van. Szerencsém volt (van) vele.
2021. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Én se fagyasztottam semmit, mert szerintem minden ételen borzasztóan érződik (ez csak az én egyéni véleményem).

Mi is a teletáltól rendeltünk. Van kimondottan kismama menü is, abban nincs annyira sok puffasztó étel.

Utána ha volt időm főztem, ha nem, akkor menüt hoztam valahonnan, néha a férjem is főzött, hétvégente pedig anyósom vagy nővérem.

2021. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Simán főztem onnantól, hogy hazamentünk, jól is esett ennyi felnőtt tevékenység a napjaimban. 😊
2021. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Mi egy helyi éttermetől rendeltünk menüt kiszállításra
2021. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom miért kell lepontozni azt aki főz. Én is főztem már másnap mikor hazamentünk.

Ha 6 nappal szülés után be kellett vinni a babát a gyerekorvoshoz mert a vírus miatt nem jönnek ki akkor már képes voltam a konyhában is fel órát fent lenni egy tésztát megfőzni valami szósszal vagy egy tartalmas levest felrakni ami magától megfő.

Ha fáradt voltam vagy nem volt időm inkább rendeltem frissen valamit.

2021. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Mert a kérdés nem az volt ki olyan fantasztikus, hogy főzött.🤷
2021. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Az elso 1-2 honapban eletmento volt:


-(Ez mindig van otthon nalunk) elosutott bagett - 2 db 250-300 ft online tesco spar stb. Nem fagyasztott ezert nem foglal helyet a hutoben csak a spajzba kell rakni. Nagy adag, boven eleg egy ebedre vagy ebed-vacsora. 10 perc alatt kisutheto szendvicsnek, vagy barmihez amihez friss pekaru kell.


-Felvagottak szalami sonka stb


- virsli


- tojas


- zacskos leves - nem a legegeszsegesebb de ha nincs mas neha belefer vifon stb


- pizzaalap (csak ra kell dobalni a feltetet es kisutni)


- tortillalapok


- melegszendvicskrem


- sutemenypor ha nagyon megkivansz valami edeset de nincs otthon semmi 😂


- netpincer app - ha nem is mindennap, de neha rendelj valamit amit kivansz hogy jobb legyen a kedved. Kuckozzatok be este a ferjeddel harman az agyba tvzzetek egyetek mekit pizzat stb. A gyerek elso par oltasanal csinaltuk ezt 😂 zgy megviselt minket a sirasa hogy ez volt a ritualenk 😅

2021. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a sógornőm készített ilyen eldobható alumínium tálca szerűsegbe rakott tésztákat, azokat hozta át fagyasztva csak a sütőbe kellett bedobni.

Illetve voltak pizzák, félkész kaják,meg rendeltünk is.

Mi nagyon próbáltunk"normális" kerékvágásba visszatérni, háztartás meg egyebek, de meg is bántuk, ha vissza mehetnénk az időben, tuti ágyban kajálnánk és filmeznénk amikor alszik ☺️

2021. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Egyetertek 9essel. Nekem lassan 6 hos a babam es mar kb mindent megtudok fozni mert jol elvan a jarokaban. Az elejen neked kell csak enned a ferjed ugyis megoldja maganak. Sokat nem is fogtok kolteni az elso honapokban szoval nincs ertelme meghuzni annyira a nadragszijat (nekem anyatejes baba, nem tudom mennyire draga a tapszer) Jo esetben legalabb 4 hos korig van ruha ismerosoktol vagy megvetted, csak kb pelus oltasok meg a torlokendo ami tetel lehet. En ezeket a mai napig rossmannbol rendelem. 15e ft felett ingyenes a szallitas es itt mindent megtudsz venni egyszerre (babaolajok furdetok stb). Pihenj majd amikor a baba pihen, ennyi a dolgod. Pont a kajan nem erdemes izgulni :)
2021. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!