Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azért nem találhatom a szívhan...

Azért nem találhatom a szívhangot, mert hájas a hasam?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok, a köldökzsinórpulzálást hallottam nagyon halkan de a babát egyáltalán nem találtam, sőt a saját szívemet sem. A páromét pedig azonnal.

Lehet ennek az oka az, hogy “husodabb” vagyok?


2021. febr. 20. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
nálunk az elején nagyon nehezen lett meg a szívhang. A hasi zsír annyira sokat nem befolyásol ebben. inkább az,hogy a gyerek milyen pozícióba van fordulva. Többször is ritka "hülye" helyeken lett meg. Volt,hogy 20 perc volt megtalálni de sokadik próbára 1-2 percen belül meg lehet találni. Én azért ajánlanám azt,hogy kösd ki a monitort valami hangfalra. Sokkal könnyebb megtalálni úgy. Fülhallgatóval (legalábbis a gyárival) saját tapasztalat az volt,hogy sokkal nehezebb megtalálni. És az sem volt mindegy,hogy milyen gélt használsz. De készülék függő is. Nekünk angelcare márkájú volt, brendonos. Fehér alapon rózsaszín díszítéssel.
2021. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem Angelsounds van, nem fülhallgatóval használom, anélkül is ad ki hangot, csak épp azt nem amire kíváncsiak lennénk...
2021. febr. 21. 00:13
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Minek bsztatni a magzatot? Neki se tetszik, magadat pedig tök feleslegesen idegesíted ha nem találod meg.
2021. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ezt kérdeztem.
2021. febr. 21. 01:20
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
A zsír szigeteli a hangot, a hús nem (kevésbé). Ha valóban ducibb vagy mint a párod akkor ez lehet a "gond".
2021. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pl folyton a köldökzsinór mögött “bújkált” a baba. A védőnő is alig találta meg a szívhangot. Aztán ahogy nagyobb lett, már máshogy helyezkedett és lehetett hallani. Én sem vagyok egy nádszál kisasszony 😅
2021. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Feküdtem terhesen kórházban, mindennap vlt szívhangnézés. Voltak nagyobb darab és vékonyabb szobatársaim. Nem függött a testalkattòl, h.kinek mikor találtak babaszívhangot. Volt, h.negyed órát keresgéltek a nővérek, volt, h.pikkpakk megtalálták. Épp merre feküdt a baba, mennyire volt ügyes a nővér stb..
2021. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Használj hozzá UH zselét,sokkal jobban es kivehetőbben hallani

Angelsounds-ot használok énis

2021. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is elég telt vagyok, az Angelsoundsot sima babaolajjal vagy masszázsolajjal szoktam használni. Van, amikor mázlim van, és gyakorlatilag elsőre a jó helyre tettem a dopplert, meg van, hogy tíz percig is hiába keresgélek. Biztos számít valamennyit a hasfal vastagsága, de szerintem sokkal nagyobb mértékben csak szerencse kérdése. A köldökzsinórt sokkal könnyebb megtalálni. Mindenesetre ne idegeskedj rajta, az otthoni dopplerezésből semmilyen különösebb következtetést nem érdemes levonni :)
2021. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj kérdező.valamennyit picit számit has fal vastagsága,de attol baba szivhangját meg lehet találni
2021. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!