Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyan módszerek,...

Vannak olyan módszerek, amivel lehet módosítani a gyerek nemét még az anyaméhben? Ha igen, ezek hol érhetőek el?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, de a közeljövőben tervezzül a párommal. Kérlek ne gyertek azzal, hogy mindegy a neme, ígyis úgyis szeretni fogjuk, mert ezt tudom, a fenti csak egy elméleti kérdés.

2021. febr. 21. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet módosítani
2021. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A megtermékenyítés a petevezetékben történik. A gyermek neme azon múlik, az ezt elvégző hímivarsejt nemi kromoszómája X vagy Y.

Tehát ahhoz, hogy még az anyaméhben meghatározzuk, milyen nemű legyen az utód, szükség van ott egy olyan sorompóra, ami csak az egyikféle nemi kromoszómájú hímivarsejteket engedi tovább. Ilyennek gyakorlati megvalósításáról nincs tudomásom.

2021. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Hallod, én már elég hülye voltam bioszból, de azért vannak olyan alapvető dolgok amik az általános, alapvető, minimál műveltség részei. Pl. hogy a magzat neme a fogantatás pillanatában megváltoztathatatlanul (vagy legalábbis 18 éves koráig 🤣) eldől.
2021. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat
2021. febr. 21. 13:26
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem erre nincsen lehetőség, de beültetéssel lehetséges volna a gyermek nemének megválasztása. A petesejtet a választott nemi kromoszómával rendelkező spermiummal megtermékenyítve, ha elindul a folyamat, és aztán ha megtapad, akkor így választható lenne a baba neme. De ez, szerencsére, nem elérhető megoldás.
2021. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfogant, sehogy. Keress rá Czeizel Endre 9 hónap sorozatában volt népi praktikákról szó (időzített fogantatás, hüvelyöblítés), amivel valamennyi százalékban lehet tolni az esélyeket. Tuti megoldás nincs, csak ha bizonyos nemű embriót ültetnek be lombikkal (ha sikerül olyan és a többit szanálják), de ez nem engedélyezett.
2021. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogantatás után már nem lehet, mert a pillanatában "kész" az embrió genetikája. Nemhez kötődő súlyos fejlődési rendellenességeket ill. örökődő betegségeket megelőzhetnek úgy, hogy művi megtermékenyítés keretei között kiválogatják a kívánatos nemet hordozó spermiumokat és azokkal termékenyítik meg a petesejteket.
2021. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Aki ilyen buta inkább ne szaporodjon.
2021. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Idáig xar napom volt, feldobtad köszi 😂

Amúgy : majd eldonti ha felno hogy milyen nemű 🙄😂

2021. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
🤦‍♀️
2021. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!