Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten kell mennem először...

Jövő héten kell mennem először Nst-re, a dokim tényleg megnézi utána az eredményt? 36. héten van még egy kenet levétel, azt az nst után megcsinálja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, nekem megnézte, de nem valami nagy kielemzéses dologra gondolj, látja rögtön ha ránéz a helyzetet....cervix vagy mi az a kenet, lehet előtte, lehet utána helyenként változhat
2010. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megnezi a doki, ha kozben nincs is a kornyeken, de elokeritik a dokit meg mielott eljonnel. A szuleszno mondjuk ugyanugy tudja ertekelni az nst-t, mint a doki, de egy dokinak ala kell irnia mindenkeppen. Legalabbis a Margit korhazban ez igy volt.

Ha nem volt bent a fogadott dokim, akkor az ugyeletes dokival iratta ala a szuleszno, de nem johettem el alairatlan nst-s papir nelkul.

Ugy emlekszem, hogy a 36. heten vettek kenetet, akkor neztek, hogy van-e streptococcus-om. Volt.

2010. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,és látja majd a dokim az nst-ből hogy lesz-e előbb szülés,vagy,hogy jármon kell-e gyakrabban?Meg ilyenek.
2010. aug. 18. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A masodik valaszolo vagyok. Nem tudom, hogy tudod-e, hogy milyen az nst (vagy ctg, ki minek hivja) vizsgalat. Ket tappancsot raknak a pocakodra, az egyiken a baba szivhangjat fogjak be, a masik csak siman a mehed mukodeset, osszehuzodasait figyeli. Ezalapjan rajzol fel ket gorbet a papirra egymas ala, igy latni, hogy adott idopontban mi tortent a meheddes es ugyanabban a pillanatban a baba szivveresevel. Meg van adva, hogy atlagoan mennyi a baba szivhangja, illetve mi szamit magasnak es mikor lehet magas.

Az egyik tappancs erzekeli a mehosszehuzodast, ha van es szammal ertekeli, hogy milyen erossegu. Kozben a masik tappancs folyamatosan figyeli a baba szivvereset. Ha osszehuzodaskor megugrik, felgyorsul a szivveres, az normalis, de osszehuzodas utan vissza kell mennie a normal tartomanyban.

Ha nincs osszehuzodas, akkor is emelkedhet a szivveres, megpedig a baba mozgasakor. Te ezt vizsgalat kozben erzed, ilyenkor sok gepnel van egy nyomogomb, amit a kezedbe adnak. Ha babamozgast erzel, akkor meg kell nyomni a gombot. Az is fontos, hogy a baba ne aludja vegig a vizsgalatot, mert ha nem tortenik semmi, akkor nem latszik, hogy a baba hogyan reagal, amikor mozog, vagy osszehuzodas van.

Az nst-bol vegulis lehet kovetkeztetni arra, hogy kozel van-e a szules, ha gyakori az osszehuzodas, esetleg rendszereseket, eroseket mutat, akkor valoszinuleg mar beindult a foyamat. De ez akar meg le is allhat.

Ami meg fontosabb: ebbol allapitjak meg azt is, hogy a lepennyel nincs-e esetleg semmi gond, mertha esetleg mar nem mukodik rendesen a lepeny, akkor a baba szivverese nem jo, nagyon csunya lesz a gorbe, nem is ugy reagal az osszehuzodasra, mozgasra, ahogy kellene. Ez esetben csinal a doki uh-t, ahol megnezi, hogy milyen az aramlas a mehlepenyben.

2010. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha,második válaszoló ez nekem így lett kerek.Még nem voltam soha nst-n és nagyon köszönöm,hogy részletesen leírtál mindent.És ilyet pl.hogy C2100 meg hasonlók,tehát a méhszáj állapotát jelző számokat,majd a kenetvételnél mond a doki?
2010. aug. 18. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, vagy akkor, ha csak siman vizsgalja a mehszajadat, akar kenetvetel nelkul is.
2010. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!

Végül is mi lett a streptococcu-al? Nagyon érdekelne!

2010. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Streptococcus-sztori: a doki azt mondta, hogy terhesseg kozben felesleges antibiotikum kurat tartani, ami 1-2 hetig tart, mert ahogy abbahagyom elkezdenek majd egybol szaporodni ismet a bacik, szulesig meg nem kellene vegig szedni, az sem jo.

Megbeszeltuk, hogy a szules elso apro jelere behuzok a korhazba, mert villamszulest vartak tolem (az elso babam is harom ora vajudas utan szuletett, a masodik babak meg gyorsabbak, raadasul nyilt a mehszajam is).

Nah, a kiiras elott egy hettel rendszeres kemenyedeseim voltak, bementem a korhazba ejszaka, ket ujjnyira vegig nyitva voltam, de fajasok nem voltak, igy megbeszeltem az ugyeletessel, hogy reggel a sajat dokimhoz visszajovok.

Akkor mar kemenyedeseim sem voltak. Vegul kaptam meg tole ket napot, hazamehettem, de vissza kellett mennem inditott szulesre.

Ket nappal kesobb mar 1333as volt a mehszaj, igy megkaptam az elso antibio injekciot, majd masfel oraval kesobb a masodikat, majd ujabb masfel oraval kesobb a doki inditotta a szulest burokrepesztessel es oxytocint kaptam folyamatosan. Osszesen ket ora volt igy az inditas+vajudas+kitolas.

A babatol vettek vert ket nappal kesobb, nem talaltak bacit nala, 3. napon johettunk is haza.

Egyebkent ha van streptococcus az meg nem jelenti azt, hogy inditott lesz a szules, mert egy normal hosszusagu vajudasnal boven van 3-4 ora arra, hogy lemenjen az antibiotikum kura (2 injekcio szunettel). De sejtette a doki, hogy nalam nem lenne ido, ha magatol indulna a baba, foleg, hogy ennyire nyitva voltam, ezert nem mert kockaztatni.

Egyebkent terhesgondozason meg mindig azt mondta, hogy ne aggodjak miatta, mert nem szokott a strepto gondot okozni, szules utan meg azt mondta, hogy csunya dolgokat is csinalhat, ha nem kap sem az anya, sem a baba antibiotikumot. (Jah, igen: ha nincs ido szules alatt beadni, akkor a baba kap antibiotikumos kezelest egybol szuletes utan, de jobb szules alatt, mert az nem terheli a baba szervezetet.).

Bocsi, hogy hosszu voltam.

2010. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!