Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki, mikor érezte meg az első...

Oreo97113 kérdése:

Ki, mikor érezte meg az első babamozgást/rúgást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves vagyok és ez az első terhességem. Az lenne a kérdésem, hogy ki mikor fedezte fel / érezte meg, hogy rúg, mozgolódik a baba? Én hétfőn voltam kereken 18 hetes, és vasárnap este pedig mintha egy erősebb rúgást éreztem volna a hasamban. Szerintem a baba volt az.:) Viszont mások szerint onnantól kezdve már minden nap kellene éreznem, én pedig nem igazán éreztem azóta konkrétan olyan erős mozgást, inkább talán kisebb mocorgást. 1 hete voltam uh-on, minden rendben van a picivel, az orvos szerint is aktívan mozog. Ezekszerint nincs semmi baj, hogy azóta nem érzem minden este? Inkább csak bizsergést, esetleg apró mozgást, a vasárnapi volt a legerősebb. Viszont ha nem a baba,akkor mi lehetett? Kicsit hosszú lett, de nem tudom pontosan hogy mit is kellene éreznem. Tapasztalatokat, válaszokat előre köszönöm! :)

2021. márc. 9. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha beírod a keresőbe, hogy magzatmozgás, nagyon sok tapasztalatot kidob :) 18 hetesen simán lehet már, hogy érzed, én 16 hetesen éreztem először, de nem voltam benne biztos, hogy ez az. Aztán amikor rendszeres lett, akkor raktam össze a képet. Van, aki buborékhoz hasonlítja, nekem inkább olyan volt, mint egy apró izomrángás, és mindig csak a bugyi vonalában egy pontban, kicsit balra. Eleinte egyáltalán nem kell minden nap, hogy érezd, még nagyon pici ilyenkor, illetve nekem fekve lehetett ilyentájt a legjobban érezni.
2021. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is 18 héten éreztem előszőr, határozottan egy ficamnak éltem meg. Rá 1 napra szintén. De azóta sem volt erős. Most inkább már csak enyhébb valami.

Nekem a 21-22 hét környékén lett mindennapos a mocorgás, ami meg is éreztem.

2021. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18hetesen éreztem először. Aztán úgy a 22.hét fele vált napi szintűvé. 30hetes voltam, mikor a férjem először érezte, ha rátette a kezét.
2021. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsőt 14, a kicsiket 13 hetesen kezdtem érezni.
2021. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!