Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit kellene fogyasztanom?

Mennyit kellene fogyasztanom?

Figyelt kérdés

Mennyi vizet kellene inni egy kismamának?

Még csak az első trimeszterben járok, eddig sem voltam kibékülve a vízzel, de most végképp nem megy le a torkomon.

Mennyi az a napi mennyiség, ami elég ahhoz hogy semmi baja ne legyen se a babának, se nekem?

És gondolom csak a víz, ami elfogadott?!

Nyilván többet innék ilyen-olyan üdítőket.

A csap vízünk szinte ihatatlan, ahogy pohárba engedem, tej fehér vizet kapok, és ha várok egy percet akkor változik átlátszóvá..

Undorító.

Mivel valahogy mégis vízhez kell jutnom, igy a Nestlé mentes vizet iszom.

Azzal valamennyire ki vagyok békülve, de napi egy liter ha lemegy abból is.


Egy ideig rá voltam állva a citromos vízre (Nestlé mentes víz+fél citrom bele facsarva)

Ez árt a babának? Hosszú távon? Ebből lemenne kb napi 2-2,5liter. Csak félek hogy savat okoz, hajlamos vagyok a savasodásra.


Egyébként nem úgy van hogy aki sok vizet iszik, be fog vizesedni?


Bocsi ennyi hülye kérdésért, de most a hormonok is rájátszanak a hisztimre xD

Azért köszönöm ha megválaszolod őket. 😊



2021. márc. 12. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
vegyél víztisztító kancsót, az kiveszi a rossz ízeket belőle.. Amúgy min 2 litert kellene innod
2021. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Levegő van a csapvízben, attól fehér...fúúj ez tényleg undorító!

Nagyon kevés az egy liter.

Ha a citromos esik jól, idd azt, ha savad lesz tőle,úgyis abbahagyod. De nem feltétlen csinál savat. Viszont az ásványvizeket is jó cserélgetni, nem mindig ugyanazt inni. Hogy más ásványi anyaghoz is hozzájuss.

2021. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha hivatalosan nézzük akkor 20kg/1 liter folyadék. Tehát nem simán víz hanem leves, tea, üdítő bármi. Ha a citromos víz esik jól, akkor idd azt. De ha már 2 litert iszol 1 nap is tökéletes :)
2021. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En terhesen rengeteget ittam...szerintem egy nap 3 liter lement. Plusz a levesek stb. Mondjuk nekem ki is derult a terhessegi cukorbetegseg vegul. Ejszaka be volt keszitve egy literes palack az ejjeli szekrenyemre, siman megittam. Jartam is pisilni nagyon sokszor.. Minden pisinel ittam is. :D
2021. márc. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a sima víz jó, ez butaság. Nyilván ne kólán élj 9 hónapig, de ha a citromos vizet kívánod, hát idd azt. De üdítőt, teát vagy bármi mást is lehet inni. És ahogy írják, minden folyadék számít, a leves is.
2021. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!