Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nagyobb probléma...

Terhesen nagyobb probléma koronásnak lenni?

Figyelt kérdés

1 hete derült ki pontosan, hogy terhes vagyok. Korai nagyon most lehetek kb 6 hetes.

Mind kiderült unokatestvéremék az utcában laknak pár házzal arébb, minden nap érintkeztünk és ők elkapták a koronát. Már most 5 napja, hogy karanténban vannak.

Most elkezdtem énis tüneteket észre venni magamon.

Esetleg ha úgy alakult, hogy elkaptam mik az esélyeink? Azt olvastam terhesen súlyosabb a lefolyása.

Járt e így valaki esetleg?


2021. márc. 15. 14:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mielott jonnek a “mi az hogy kb?” Válaszok, szerdára kaptam időpontot a nőgyógyászomhoz, tehát azért kb.
2021. márc. 15. 14:26
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
ismerősöm 3 hetesen lett covidos, tünetmentes volt.semmmi bajuk nincs, de ezért inkább Budapestre jár vizsgálatokra. most 18hetes
2021. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyik nap volt egy hasonlo kerdes, arra is valaszoltam. En is voltam koronas 8 hetesen, mult heten voltam dokinal, semmi baja a babanak.
2021. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Benne vagyok 2 babás csoportban a neten...van pár tag aki terhesség alatt volt igazoltan covid fertőzött. Közülük mindenki szerencsésen átvészelte és a babáik is teljesen egészségesek. Ha én most a helyedben lennék akkor ezerrel nyomatnám a vitaminokat, sokat szellőztetnék, gyakrabban mosnék, fertőtlenítenék otthon, nem fogadnék vendéget és imádkoznék, hogy ne legyek fertőzött. 😔😔😔
2021. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kaptál időpontot nőgyógyászhoz ha kontakt vagy es tüneteid vannak? Remélem otthon maradsz
2021. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös

Múlthét hétfőn lett pozitív a tesztem, azóta csak most szerdára kaptam időpontot. Azzal, hogy kontakt személy vagyok a kutya sem foglalkozik....

És az hogy a rokonok koronások még az időpont kérésemkor nem derült ki.

Most kérdéses hogy mit tegyek hogy tegyek, mert lefertőzni sem szeretnék senkit, viszont a terhességemről is jó lenne tudni minél hamarabb, hogy mennyi idős jó-e minden stb.

Ez a vírus mindent összerombol! :(

2021. márc. 15. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A láz az, ami árthat a babának, illetve vetélést okozhat. Ha lenne, akkor azt csillapítani kell (kék Panadol terhesen is szedhető). Más különben, önmagában a COVID vírus nem árt a babának, csak az általa okozott komolyabb tünetek.


Szerdán viszont így -remélem- nem fogsz elmenni orvoshoz! Kontaktként, tünetekkel nem fogadnak senkit; azt pedig csak remélem, hogy nem mész úgy oda, hogy letagadod majd ezt az egészet a triázs során... Gondolj arra, hogy ott más emberek, más kismamák is lesznek, akik lehet, hogy nem lesznek szerencsések a betegség lefolyását illetően.

Arról nem is beszélve, hogy az az orvos, akihez bemész, aznap még hány beteget fog ellátni, és biztosan lesz majd olyan közöttük, aki krónikus beteg.

2021. márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérlek ne menj el szerdán, hívd fel az orvost és telefonon is biztos elmondja hogy mit kell erről a helyzetről tudni
2021. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát most sajnos nem mehetsz a nőgyógyászhoz. Nem múlik semmi rajta, ha 10 nappal később lesz az első vizsgálat.

Jelezd a háziorvosnak, hogy mi a helyzet, és szedd a vitaminokat, amiket javasol. Fiatal vagy, nem említed, hogy krónikus betegséged lenne, remélhetőleg simán átvészelitek a covidot. Nem hallani arról, hogy a magzati károsodást okozna a lezajló fertőzés.

2021. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyiból veszélyesebb, hogy a lázas betegségek korai terhessegnel okozhatnak vetelest. Amúgy átlagosan maga a betegség nem durvább terhesen, viszont elképesztően eltérő a lefolyása. Családban van akinek azt mondtak, ha elkapja kakukk és mégis otthon simán túlélte. Másik meg makk egészséges volt és mégis korhazba került. Hal Isten ő is túlélte, de egyszerűen nem tudjak előre, hogy mi lesz. De a terhes jók általában fiatalok és erősek, szóval csak nyugi.
2021. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!