Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívritmuszavar terhesség...

Szívritmuszavar terhesség alatt ? Árthat a babának ?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az ideiglenes szívritmuszavar árthat a babának ? 27 hetes terhes vagyok, és az utóbbi egy hétben tapasztaltam, hogy kihagy egy ütést a szívem, vagy nagyobbat üt. Nálam ez nem újdonság, pár éve már kivizsgáltattam magam, akkor a doki azt mondta nincs semmilyen szervi bajom, stressz miatt van. Ebbe bele is nyugodtam, tudom hogyha idegesebb időszakom van munkában akkor jön a ritmuszavar. De most terhesen....probálok stresszmentesen élni, de most is eljött ez az időszak munkában, hogy kicsit szorosabb és ha nem akarok akkor is idegeskedem és érzem a félreütéseket. Az érdekelne, hogy ez okozhat a babának valami rosszat ? Észrevettem azt is, hogy a babus napközben is elég sokat rugdal, van hogy nagyon éleseket és picit fájdalmasat is rúg, főleg alul a hasamban, nagyon erőseket rúg a húgyhólyagomba, úgy érzem. Összefüggésben lehet a két dolog ?

Köszönöm a válaszokat


2021. márc. 26. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan igy voltam mint te, csak én még rosszul is lettem az egyik boltban. Gyerek koromban volt szivritmus zavarom,de kinőttem, 15 évig nem volt semmi, aztan terhes lettem és a 3. trimeszterben elkezdett kihagyni, kalimpálni, furán mocorogni. A haziorvosom elküldött sziv ultrahangra. Semmi eltérést nem találtak, semmit. Azt mondta az orvos, a terhes nők hormonjai elképesztő dolgokra képesek :)

Babára nézve nincs veszély, inkább saját magad miatt lenne jó elmenni orvoshoz. Bár most a covid miatt elég macerás.

2021. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál. Következő vizsgálatom megemlítem a nőgyógyászomnak, lehet hogy elküld kivizsgálásra.
2021. márc. 26. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
En is azt mondanám, hogy a babára az a veszély, ha neked megáll a szíved. Szoval azért vizsgaltasd ki. Maganban 38000-ért megvagy. Anyukam volt nemrég azért tudom.
2021. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az itthoni vernyomasmero a meresek 90%-anal ritmuszavart jelzett,mikor mentem kardiologushoz ekg miatt, akkor o nem vett eszre semmit. Nem lett semmi bajunk. Nem tudom akkor vegulis volt e nalam barmi gond,vagy sem.
2021. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogyha félre-félreüt, de nem vagy rosszul, akkor azért elég vért tud pumpálni így is és nem lesz baj. Ha rosszul is leszel, akkor mindenképp ki kell vizsgáltatni.
2021. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!